881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Drodzy Rodzice, kochane Dzieci Pierwszokomunijne,

Wszyscy długo czekaliśmy na upragniony dzień Pierwszej Komunii. Włożyliście wiele wysiłku w to, aby ten dzień był piękny, radosny. Wszyscy mieliśmy wyobrażenie o rodzinnych spotkaniach, ale przede wszystkim o cudownym przeżyciu Eucharystii podczas której Pan Jezus przyjdzie do Waszych serc. Przeżywamy trudny czas, który wymusza na nas podejmowanie decyzji niełatwych, ale odpowiedzialnych.

Z przykrością muszę Wam zakomunikować, że ustalony przez nas termin I Komunii Świętej na 3 maja 2020 roku jest terminem niemożliwym do zrealizowania w obecnej sytuacji epidemii. Nikt z nas nie wie kiedy ustąpi zagrożenie. Nie mogę Wam dzisiaj wskazać żadnego terminu, który byłby pewny.

Proszę Was wszystkich o zrozumienie tej sytuacji i codzienną modlitwę o jak najszybsze ustanie epidemii. Odmawiajcie codziennie dziesiątkę Różańca, by na wzór Dzieci Fatimskich wyprosić pokój dla świata oraz miłosierdzie. Codziennie o godzinie 20.30 zgromadźcie się na wspólnej modlitwie dzieci z rodzicami, zapalcie na stole świecę, ustawcie krzyż i odmawiajcie Różaniec. Wiedzcie, że w tym samym czasie my jako kapłani, proboszcz i ks. Tadeusz, modlimy się za Was w kościele.

Po trudnych dniach zawsze przychodzą dni szczęśliwe, które pozwalają docenić jak wiele człowiek traci, czego na co dzień nie zauważa. Po ustaniu epidemii, wierzę, że już nikt nie opuści niedzielnej Eucharystii, bo wszyscy doświadczyliśmy jak bardzo nam jej brakuje we wspólnocie parafialnej. Wierzę, że przewartościujemy wiele naszych ludzkich zachowań i wrócimy do porządku, który dał nam Bóg w Dekalogi i przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Na ten trudny czas zapewniam Was o mojej modlitwie i z serca Wam błogosławię.
ks. Proboszcz