881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. We Mszach Świętych w naszym kościele może uczestniczyć maksymalnie 240 osób. Bardzo prosimy, by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. Naklejki na ławkach zapewniają zachowanie 2 metrów odległości, nie stanowią jednak wyznacznika ilości miejsc w kościele. Do liczby miejsc wlicza się także miejsca stojące.
 2. W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej Biskup Gliwicki udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji. Nie podpisujemy indeksów bierzmowańcom. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/ Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z naszą parafią nie tylko podczas Mszy świętej ale także podczas nabożeństw.
 3. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo do czasu powrotu do strefy zielonej odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych oraz spotkania w ramach przygotowania do chrztu i bierzmowania. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 4. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte sprawowane będą, jak co roku, o godz. 9.00, 11.00 i o 15.00. Po Mszy Świętej o godz. 15.00 w kościele odbędzie się nabożeństwo za zmarłych.
 5. W związku z zamknięciem cmentarzy zachęcamy do odwiedzania grobów od wtorku przez cały listopad. Stolica Apostolska rozszerzyła także czas odpustów za zmarłych – szczegóły w Informatorze, na stronie internetowej i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Od jutra do soboty codziennie o godz. 17.30 modlić się będziemy Różańcem za zmarłych zalecanych. Wypominki i ofiary, za które serdecznie dziękujemy, prosimy wrzucać do skarbony z tyłu kościoła.
 7. W środę po Mszy Świętej porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na poranne Msze wotywne połączone z nabożeństwami. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy po wcześniejszym zgłoszeniu na telefon duszpasterski lub w kancelarii.
 9. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00. Pamiętajmy, że najskuteczniejszą pomocą dla naszych wiernych zmarłych jest ofiarowana w ich intencji Msza święta i przyjęta Komunia oraz odpusty, nie zastąpią tego liczne kwiaty i znicze.
 10. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. Ze względu na Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, kościół będzie zamknięty we wtorek w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszki na działalność parafialnej grupy charytatywnej.
 13. Z tyłu kościoła można nabywać znicze Caritas w cenie 3 zł. Ofiary prosimy wrzucać do skarbony.
 14. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.