881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku odbywają się o godz. 17.45, w soboty o godz. 16.00, a w niedziele o godz. 8.30 i 16.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Przez cały rok Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy odmawiają różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie lub wspólnocie wiernych.
 2. W poniedziałek po Mszy świętej porannej nabożeństwo do bł. Małżonków Quattrocchich.
 3. W środę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo do świętego Józefa, a o godz. 17.45 na Różaniec połączony z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. W czwartek pomiędzy Mszami zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek po różańcu spotkanie Dzieci Maryi.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na poranną Mszę wotywną i nabożeństwo zaraz po niej.
 7. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź od 15.30 do 16.30.
 8. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla Ministrantów i Kandydatów.
 9. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Zachęcamy do indywidualnego udziału. Szczegóły na plakacie.
 10. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 11. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie: 12.11 o 7.00, 15.11 o 7.00, 17.11 o 7.00, 30.11 o 7.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Trwają już zapisy na intencje w roku 2022. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszki na Caritas, za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (z okazji XXI Dnia Papieskiego).
 13. Przypominamy, że zgodnie z kanonem 874 Kodeksu Prawa Kanonicznego do przyjęcia zadania chrzestnego może być dopuszczony ten, kto posiada wymagane do tego kwalifikacje oraz intencję pełnienia tego zadania; mianowicie: ukończył szesnaście lat, chyba że biskup diecezjalny określił inny wiek albo proboszcz lub szafarz jest zdania, że słuszna przyczyna zaleca dopuszczenie wyjątku; jest katolikiem, bierzmowanym i przyjął już sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić; jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej, zgodnie z prawem wymierzonej lub deklarowanej; nie jest ojcem lub matką przyjmującego chrzest. Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestną, albo dwoje chrzestnych (mężczyznę i kobietę). Nie ma zatem możliwości, aby do zadań chrzestnego była osoba żyjąca w związku nieformalnym lub tylko cywilnym. Prosimy nie wymuszać na nas kapłanach zmiany decyzji tekstami typu „czy da się to jakoś załatwić?” – odpowiedź będzie zawsze negatywna.
 14. Minimum 3 miesiące przed planowaną uroczystością zaślubin narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej z kompletem dokumentów potrzebnych do zawarcia związku małżeńskiego. Dokumenty, o których mowa, zostały wyszczególnione na naszej stronie internetowej.