881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W poczuciu obowiązku i w dbałości o zdrowie nas wszystkich informujemy, że Ks. Proboszcz podczas badania na obecność koronawirusa uzyskał wynik pozytywny. Uprasza się wszystkich, którzy mieli kontakt z Ks. Proboszczem w ostatnich siedmiu dniach, o baczną obserwację siebie a w przypadku niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki i o dezynfekcji rąk. Zgodnie z nowymi wytycznymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 55 wiernych. Bardzo prosimy, by zajmować miejsca zgodnie ze znacznikami (nawet osoby z jednego gospodarstwa domowego), w celu utrzymania bezpiecznego dystansu i zachowania limitu. W razie wyczerpania miejsc wewnątrz kościoła uruchomione zostanie nagłośnienie zewnętrzne, a Komunia Święta udzielana będzie w drzwiach bocznych. Prosimy o nie nadużywanie limitów. Jeśli nie znajdziemy dla siebie miejsca oznaczonego naklejką, korzystajmy z miejsc na zewnątrz kościoła.
 3. Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoją pracą i ofiarowanym czasem przyczynili się do uroczystego przeżywania Misteriów Paschalnych w naszej Parafii, szczególnie naszym Ministrantom i panu Kamilowi za porządkowanie kościoła, Młodzieży za pomoc w czyszczeniu sprzętów liturgicznych, pani Aleksandrze i innym osobom za postawienie i dekorowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za wszystkie ofiary składane na różne cele w czasie całego Triduum Paschalnego, Organistkom za prowadzenie śpiewów, Dzieciom Maryi oraz Ministrantom za służbę podczas liturgii i czuwanie przy Ciemnicy i Bożym Grobie. Na końcu – jako kapłani – dziękujemy także za składane nam życzenia.
 4. Przypominamy, że czas komunii świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 5. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 6. We wtorek nie będzie Mszy świętej wieczornej.
 7. W środę po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo do św. Józefa, a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź od godz. 15.30 do 16.30 (spowiadać będą ojcowie Werbiści z Małgorzatki).
 9. Z racji oktawy Wielkiej Nocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.
 11. W sobotę w naszym kościele odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży i Maturzystów dekanatów Bytomskich. Początek o godz. 11.00. O godz. 12.00 Mszy Świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Adam Jasiurkowski, dekanalny duszpasterz młodzieży.
 12. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
 13. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 14. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 10.00 do 16.00 i w czwartek od 8.00 do 16.00.
 15. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszki na działalność parafialnej grupy charytatywnej, jutrzejsza kolekta przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 16. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu: 26.04 o 7.00, 27.04 o 7.00, 28.04, 29.04, 30.04 o 7.00 oraz w maju: 4.05 o 7.00, 5.05 o 7.00, 10.05 o 7.00, 11.05 o 7.00, 12.05 o 7.00, 14.05 o 7.00, 17.05 o 7.00, 18.05 o 17.00, 19.05 o 7.00, 20.05, 21.05, 22.05 o 8.00, 25.05, 27.05, 28.05, 31.05 o 17.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 17. Ze względu na sytuację epidemiczną, odwołane zostają spotkania dla dzieci I-komunijnych, planowane na 7 i 8 kwietnia.