881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dziś pierwsza niedziela nowego miesiąca. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy modlić się za nowego Biskupa naszej diecezji ks. Sławomira Odera. Po Mszach Świętych przeprowadzona będzie zbiórka do puszki na cele charytatywne naszej Parafii. Także dziś błogosławimy chleb Świętej Agaty.

  2. O godz. 16.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

  3. W sobotę 11 lutego wspominając Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych i starszych parafian z udzieleniem Sakramentu chorych. Wszystkich chętnych prosimy o przygotowanie karteczek z imieniem i nazwiskiem oraz adresem. Kartkę wrzucamy do koszyczka po otrzymaniu sakramentu.

  4. Od niedzieli 19 lutego rozpoczną się Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową a zarazem przed rozpoczynającymi się naszymi Rekolekcjami Wielkopostnymi. Rekolekcje poprowadzi ks. Kazimierz Garbacz ze wspólnoty Księży Werbistów. Rekolekcje potrwają od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich Parafian do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich i wpisywania ich do księgi trzeźwości. W Środę Popielcową przeprowadzona będzie zbiórka do puszki na pomoc misjonarzom pochodzącym z naszej diecezji. Przypominamy, że Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – piątek g. 17.45 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – niedziela g. 16.00. Kazania pasyjne wygłosi do nas Ks. Artur Sznajder – wikariusz Parafii WNM w Zabrzu-Biskupicach.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Wypominki za zmarłych do drogi Krzyżowej można składać do skarbony z tyłu kościoła lub w zakrystii.

  1. W kancelarii można zamawiać intencje Mszy na rok 2023. Przypominamy, że Msze Święte w tygodniu będą odprawiane: poniedziałek, środa, piątek o godz. 7.00; we wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 17.00. W niedziele porządek Mszy Świętych nie ulega zmianie. Będą się zdarzać dni gdy będzie odprawiana Msza i rano i wieczorem: w pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca oraz te intencje, które zostały przyjęte w roku 2022. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godziny 8.00 do godziny 16.00.

  2. Ulega zmianie termin dyżuru duszpasterskiego proboszcza. Będzie on miał miejsce we wtorki po wieczornej Mszy Świętej do godz. 18.30 lub ostatniego penitenta. Można także umawiać się indywidualnie na spotkania w innych terminach korzystając z telefonu duszpasterskiego 881776552.

  3. Po raz ostatni przypominamy, że: uległ zmianie również porządek nabożeństw od początku roku 2023. W poniedziałki pozostają nabożeństwa do świętych, których relikwie są czczone w naszej Parafii a w środy odprawiać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Koronka do Bożego miłosierdzia będzie tylko w trzecie piątki miesiąca o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia a po niej do godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Różaniec Fatimski będziemy odmawiać wspólnie 13 dnia miesiąca od maja do października. W każdą sobotę o godzinie 16.00 zapraszamy na Przygotowanie do Niedzieli: Adorację Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Świętą. W pierwsze niedziele miesiąca zapraszamy wszystkich parafian do wspólnych Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00.

O godz. 16.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Uczestników niedzielnej wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do udziału w nieszporach.

  1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę 11 lutego po Mszy Świętej wieczornej w domu Świętego Józefa. Młodzież uczestniczy już we Mszy Świętej o godz. 17.00.

  2. Nauka przedchrzcielna w sobotę 18 lutego po Mszy Świętej wieczornej w domu Świętego Józefa. Uczestnicy nauki są obecni już na Mszy Świętej o godz. 17.00.

  3. Ministranci mają swoje spotkania w soboty o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do tej zaszczytnej funkcji w naszej wspólnocie. Marianki spotykają się w niedziele o godz. 10.00. Spotkania odbywają się w Domu Świętego Józefa.

W miesiącu lutym wspominamy rocznicę śmierci następujących osób:

05.02.2023-12.02.2022

Gonsior Albina, Kipka Emil, Belkot Franciszek, Bednarek Edward, Rusin Gertruda, Prymecki Tadeusz, Kowalski Stanisław, Szmidt Krzysztof, Bleh Jacek, Hoffmann Anna, Koloch Piotr, Pawlica Danuta, Cieśla Maksymilian, Niestrój Karol, Skrzypczyk Edmund, Borlik Gertruda, Jasik Krystyna, Glomb Gertruda, Przewłoka Tadeusz, Molenda Zbigniew, Nowak Stanisław, Kubisz Ludwik, Lis Anna, Koralewski Zbigniew, Gas Marian, Gnida Andrzej, Piotrowski Marian, Sikorski Janusz, Gluch Gertruda, Matysek Maksymilian, Körner Teresa, Kazior Alfred, Rek Bernard, Palhon Bernard, Gruba Henryk, Koziołek Maria, Fluderski Witold, Zieliński Marek, Korwat Marianna, Olczyk Gerard, Warwas Barbara, Orlik Barbara, Jagieła Adelajda, Łopata Władysław, Dębniak Stanisław, Potempka Krystyna, Świerc Agnieszka, Jendrusz Herta, Wieczorek Krystian, Ścigała Bronisława, Woźnica Helmut, Pioruńska Małgorzata, Pojda Bernard, Połeć Irena, Pyrk Grażyna, Kołodziej Jan, Plotecki Elżbieta, Sprot Ema, Polk Eryk, Kudlek Józef, Piesak Janina, Wiśniewski Franciszek, Rozentalski Marian, Bytomski Ernest, Toman Henryk, Biedrzycka Grażyna, Borecka Maria, Szczygieł Elżbieta, Pytlik Franciszek, Ławik Bronisław, Wojnowski Zdzisław, Walkowicz Jan, Kołaziński Jan

12.02.2023-19.02.2023

Walkowicz Jan, Kołaziński Jan, Grutz Marta, Hartwig Aniela, Lipska Czesława, Wilk Julian, Juszczyk Adam,Dziuk Elżbieta, Siwczyk Anna, Żuraw Edward, Ramola Edmund, Cader Jan, Jeleń Gertrud, Kernert Emanuel, Kruczek Czesław, Cieplewicz Krystyna, Mróz Franciszek, Pająk Helena, Krzemień Wiktor, Mandla Helena, Burda Józef, Szczepańska Helena, Staniek Erica, Kozicka Teresa, Bartoszeski Marian, Palarus Augustyn, Rataj Józef, Standera Józefa, Ośmiałowski Dariusz, Łozicka Janina, Borkowski Cezary, Bryś Betyna, Maciej Barbara, Sucha Bronisława, Łukasik Stanisław, Grzechowiak Józef, Kajzer Andrzej, Jaśtal Maria, Knopik Maria, Żurawski Jan, Cieślik Maria, Staroń Helena, StefańskaMaria, Bielecka Krystyna, Górka Józef, Glomb Henryk, Pawłowska Krystyna, Zotka Janusz, Drewnik Aleksander, Wojciechowski Michał, Gruba Władysław, Lukosz Alina, Michalska Janina

19.02.2023-28.02.2022

Zotka Janusz, Drewnik Aleksander, Wojciechowski Michał, Gruba Władysław, Lukosz Alina, Michalska Janina, Cierpiak Józefa, Grzyb Helena, Watzlawek Alfred, Buczyk Józef, Schulyrz Urszula, Bodke Zdzisław, Zemelka Maria, Bagiński Ambroży, Koziołek Stefan, Jezior Ryszard, Sojka Aniela, Gawenda Hanna, Zwolak Wiesław, Wolny Józef, Korbel Janina, Walczak Lucjan, Moj Helmut, Porwolik Oskar, Eichstadt Dorota, Makowiecki Janus, Lischka Lidia, Skopek Piotr, Wróbel Małgorzata, Kubiak Stanisław, Kuras Leon, Juraszek Hildegarda, Fabicka Hildegarda, Różański Franciszek, Studlik Otylia, Janowski Władysław, Tomczyk Janina, Sałata Krystyna, Chudy Irena, Przetacznik Małgorzata, Gojowczyk Elfryda, Skalska Łucja, Pollok Gertruda, Byczek Balbina, Kurek Krystyna, Kaperczak Jan, Laskowski Ludwik, Pach Eryka, Kandora Henryk, Janiś Czesław, Stelmachowicz Józef, Rotuska Zenona, Konieczny Stanisław, Siegert Jerzy, Kwiatkowska Stanisława, Lis Bronisława, Mędygrał Jan, Gawlik Genowefa, Bańczak Franciszka, Waloszek Józef, Haehnel Horst, Wronecki Wiesław, Baliński Jerzy, Macheta Jan, Spura Edeltrauda, Mazur Wanda, Kurek Helena, Bujar Paweł, Piotrowski Ryszard, Lis Roman, Hennemann Marta, Morawiec Alojzy, Wacławek Erwin, Morawiec Henryk, Zerich Jan.