881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 3. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.45 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Wojciech Maciążek.
 4. Przez cały miesiąc marzec po Mszach Świętych odmawiamy modlitwy do św. Józefa.
 5. Dzisiaj, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Gorzkie Żale i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
 6. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 7. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 9. Wypominki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać do skarbony z tyłu kościoła. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
 10. W sobotę, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30 oraz Różaniec fatimski po Mszy o godz. 8.00.
 11. Również w sobotę w kościele pw. Chrystusa Króla w Gliwicach odbędzie się wielkopostny dzień skupienia Róż Różańcowych. Początek o godz. 10.00. Dojazd indywidualny.
 12. Ministrantów i Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie wspólne spotkanie w sobotę o godz. 10.30.
 13. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 14. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 15. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach oraz zbiórka do puszki na działalność parafialnej grupy charytatywnej.
 16. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz.
 17. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu: 09.04 o 7.00, 15.04 o 7.00, 16.04 o 17.00, 19.04 o 7.00, 22.04, 23.04, 26.04, 27.04 o 7.00, 28.04, 29.04, 30.04 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 18. Przypominamy Rodzicom, których dzieci mają przystąpić w tym roku do I Komunii Świętej, że pobieranie miar strojów odbędzie się w Pracowni Krawieckiej W&Team w Bytomiu przy ul. Jagiellońskiej 6/21 (tel. 501 816 716) w dniach od 8 do 13 marca w godz. 9.00-17.00. Na miejscu musi być uiszczona zaliczka w wysokości 150 zł.
 19. 18 marca (czwartek) ks. bp Andrzej Iwanecki wraz z proboszczami miasta Bytom otworzy obchody Roku Świętego Józefa w naszym kościele jubileuszowym. Plan najbliższych spotkań umieszczony jest w informatorze.
 20. W niedzielę, 21 marca, odbędzie się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Seminarium Salezjańskiego w Krakowie. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Bardzo prosimy o wpłaty przy zapisie w zakrystii lub kancelarii.
 21. W odpowiedzi na zachętę Papieża Franciszka do inicjatywy „24h dla Pana” zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przez całą sobotę oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.