881 776 552 (całodobowo)
 1. We Mszach Świętych w kościele może uczestniczyć maksymalnie 70 osób. Bardzo prosimy by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. W przypadku zajęcia wszystkich miejsc wewnątrz kościoła, można ustawić się na zewnątrz. Zaznaczono 54 miejsca zapewniające zachowanie 2 metrów odległości. Osoby uczestniczące we Mszy na zewnątrz prosimy, aby nie wchodziły do kościoła – kapłan wyjdzie z Komunią Świętą przed drzwi.
 2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Nie podpisujemy indeksów bierzmowańcom ani nie rozdajemy naklejek dzieciom I-komunijnym. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/
 3. Nabożeństwa majowe odbywają się po Mszach wieczornych, a w niedziele o godz. 16.00.
 4. W środę przeżywać będziemy dzień fatimski. Różaniec zostanie odmówiony w ramach nabożeństwa majowego.
 5. W czwartek swoje urodziny będzie obchodził ks. Proboszcz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza święta urodzinowa odprawiona będzie o godz. 18.00.
 6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 7. W sobotę o 17.00 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli.
 8. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30 oraz do indywidualnej modlitwy w kościele pomiędzy Mszami. Aby kościół mógł być otwarty konieczna jest codzienna dezynfekcja ławek, która odbywa się po każdej Mszy świętej wieczornej. W poniedziałki kościół będzie zamknięty w celu pełnej dezynfekcji.
 9. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do indywidualnych spotkań z ks. Proboszczem w kancelarii parafialnej w kolejne środy w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 18.00 do 19.00. 13 maja klasa 3a, 20 maja klasa 3b, 27 maja klasa 3c. W czasie spotkania rodzice dzieci otrzymają medaliki i książeczki oraz omówione zostaną szczegóły dotyczące uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Termin I Komunii nadal uzależniony jest od powrotu dzieci do szkoły (wg wskazań kurii nie wcześniej niż 1 września).
 10. Miejscem spowiedzi jest odpowiednie przygotowane pomieszczenie w budynku plebanii. Wszystkich chcących się wyspowiadać prosimy o zgłoszenie się przez domofon (przycisk „Spowiedź”) lub skorzystanie z telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 11. Prosimy nadal o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. W razie konieczności prosimy, aby zgłaszać wszelkie osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać takiej pomocy. Postaramy się wtedy o stosowne wsparcie.
 12. Kancelaria parafialna od tego tygodnia działać będzie we wtorki od 8.00 do 16.00. Poza wtorkami wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552. Telefon stacjonarny jest nieczynny. Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych. Spotkania, rozmowy czy inne formy wsparcia prosimy umawiać telefonicznie.
 13. Zawieszone są cotygodniowe zbiórki na środki czystości. Indywidualne ofiary oraz wszelkie inne prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła (przy tablicy ogłoszeń) lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji). Ze względów bezpieczeństwa kolektę (przeznaczoną na stałe wydatki parafii) prosimy składać do przygotowanego koszyka. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy.
 14. Ojciec Święty wyznaczył Papieskie Dzieła Misyjne do uruchomienia zbiórki na specjalny fundusz solidarnościowy z krajami misyjnymi dotkniętymi COVID-19. Krajowa dyrekcja Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce odpowiedziała na ten apel i uruchomiła taką zbiórkę. Ofiary na ten cel można składać do skarbony z tyłu kościoła.
 15. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.