1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni składane na ręce kapłanów i za wszelkie inne ofiary, w tym za kolektę.
  2. W poniedziałek o 17.30 w salce na plebanii spotkanie dla młodzieży z III-ich klas gimnazjum.
  3. Spotkanie będzie poświęcone przygotowaniom do uroczystości bierzmowania.
  4. We wtorek przypada dzień fatimski.
  5. Zapraszamy więc na poranną  Eucharystię w intencji czcicieli Matki Bożej oraz na wieczorny Różaniec Fatimski o 17.15.
  6. 13 lutego o 18.40 – po przerwie – rozpoczynamy drugi cykl medytacji biblijnych przed Najświętszym Sakramentem.
  7. Serdecznie zapraszamy.
  8. W środę popielcową rozpoczyna się Wielki Post.
  9. Zapraszamy na Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00.
  10. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w tym jeden do syta.
  11. Kolekta tego dnia jest przeznaczona jako ofiara dla księży naszej diecezji pracujących  na placówkach misyjnych.
  12. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  13. Także 14 lutego od godz. 15.00 do 16.00 odbędzie się mierzenie dzieci w celu uszycia alb na uroczystość I Komunii Świętej.
  14. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.
  15. Od Środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają w naszej Parafii rekolekcje Wielkopostne,
  16. które poprowadzi ks. Jerzy Krawczyk proboszcz parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Pyskowicach.
  17. Plan rekolekcji było kolportowany  już w informatorze i jest aktualnie umieszczony na stronie internetowej Parafii.
  18. W czasie trwania rekolekcji zapraszamy nie tylko do udziału w wieczornych mszach z kazaniem oraz naukach stanowych, ale także do skorzystania                                                                                                                                    z sakramentalnej spowiedzi – od środy do soboty godzinę przed wieczorną Eucharystią.
  19.  W czasie spowiedzi będzie także wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji wynagradzającej za grzechy.
  20. Do informatora został załączony rachunek sumienia.
  21. W piątek tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  22. Po niej spowiedź do godz. 17.00.
  23. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw pasyjnych.
  24. W piątki o 16.30 Droga Krzyżowa dla Dzieci z wyjątkiem tego tygodnia, a po wieczornej Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych oraz młodzieży.
  25.    W tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali będzie miało miejsce w niedzielę o 16.00,
  26. a kazania wygłosi ks. diakon Ireneusz Gierczycki – kleryk odbywający praktykę diakońską na Karbiu.
  27. W tym tygodniu prosimy o składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła mieszkańców ulic Rataja, Glinki, Krzywoustego i Niemcewicza (do 16.02).
  28.   Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  29. Zapraszamy do włączenia się w parafialne grupy dzieci i młodzieży.
  30.  Lektorzy spotkają się w czwartek o 18.30 w zakrystii, natomiast młodsi ministranci  spotykają się w sobotę o 8.30 w zakrystii.
  31. Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 10.00 w salce.
  32. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od 8.00 do 16.00.
  33.   W razie potrzeby skontaktowania się z kapłanami korzystamy z telefonu duszpasterskiego!
  34. W sobotę o 17.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców dzieci,  które w niedzielę o 15.00 podczas Mszy Świętej przyjmą Chrzest Święty.
  35. Obecność rodziców i chrzestnych jest obowiązkowa.