1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.
  2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  3. W poniedziałek nasz wikariusz, ks. Karol Darmas, będzie obchodził kolejną rocznicę swoich urodzin. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.
  4. We wtorek jak zwykle 13 dnia miesiąca zapraszamy na Msze Św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej o godz. 7.00 oraz o godz. 18.30 na Różaniec Fatimski i procesję.
  5. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zapraszamy tego dnia także na Nowennę ku czci MB nieustającej Pomocy jak w każdą środę o godz. 17.30. Szczególnie na tą Mszę i Nowennę zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po zakończonym nabożeństwie spotkanie organizacyjne (obecność obowiązkowa!). W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W czwartek 15.09 w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do Adoracji od porannej do wieczornej Mszy Świętej.

Porządek Adoracji:

g.   7.30           – uczestnicy porannej Eucharystii

g.   8.30           – ul. Konstytucji (2-24 i 1-21), Glinki

g.   9.00           RÓŻANIEC

g.   9.30           – ul. Stara Cynkownia i Pod Brzozam

g. 10.30           – ul. Niemcewicza, Rataja, Krzywouste

g. 11.30           – ul. Piecucha (1-10), Olszewskiego, Jochymczyka

g. 12.00           ANIOŁ PAŃSKI

g. 12.30           – ul. Piecucha 12 I i II, Czajkowskiego

g. 13.30           – ul. Stalowa, Pasteura, Stalmacha, Żwirowa

g. 14.30           – ul. Konstytucji (26 i nn oraz 23 i nn)

g. 15.00           KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

g. 15.30           – ul. Baczyńskiego, Ustronie, Zabrzańsk

g. 16.00           – ul. Wytrwałych, Plac na Bobrk

g. 16.30           – dzieci  wraz z rodzicami

(szczególnie klasy II przygotowujące się do I Komunii Św.)

g. 17.00           – grupy parafialne: ADŚ, Caritas, Grupa Małżeńska, Róże Różańcowe, Młodzież, Ministranci i Marianki.

g. 17.30           – wspólne zakończenie Adoracji.

g. 18.00           – Msza Święta na którą zapraszamy wszystkich członków ADŚ, także tych,

którzy zdeklarowali się podczas ostatniej wizyty księdza z Górki

Klasztornej

7.Także w czwartek o godzinie 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej

8.W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9.W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła prosimy mieszkańców

10.ul. Ustronie 1-7. Dziękujemy także za składane ofiary na kwiaty.

11.Diecezjalna nocna pielgrzymka młodzieży odbędzie się z piątku na sobotę 16-17.09. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 24.00 w Katedrze. Zapisy w kancelarii do czwartku.

12.W sobotę o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna (obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa) o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. W ciągu tygodnia można skorzystać z tego Sakramentu 15 min przed Mszą św.

13.W ciągu całego tygodnia zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej pół godziny przed pierwszą Mszą świętą a w niedzielę o godz. 8.30.

14.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Naszą Arkę i parafialny informator. Dziękujemy za składane ofiary, które pokrywają koszt przygotowania informatora.