881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 3. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.45 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Wojciech Maciążek.
 4. Przez cały miesiąc marzec po Mszach Świętych odmawiamy modlitwy do św. Józefa.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Joanny Beretty-Molli.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Andrzej Iwanecki wraz z proboszczami miasta Bytom otworzy obchody Roku Świętego Józefa w naszym kościele jubileuszowym. Oprócz obchodów miejskich i dekanalnych wszystkich Parafian zapraszamy każdego 19 dnia miesiąca do wspólnej modlitwy do św. Józefa, w której towarzyszyć nam będą zaproszeni księża różnych stanów i godności.
 8. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia, z woli Papieża Franciszka, rozpoczyna się specjalny Rok poświęcony Rodzinie Amoris laetitia, który potrwa do Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie, w czerwcu 2022 roku.
 9. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 10. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez chór Harmonia z Piekar Śląskich. Wypominki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać do skarbony z tyłu kościoła. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
 11. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00, spotkanie Dzieci Maryi odbędzie się o godz. 11.00.
 12. W niedzielę, 21 marca, po Mszy Świętej o godz. 9.00, wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Seminarium Salezjańskiego w Krakowie. W programie wyjazdu nie ma Mszy Świętej, zapraszamy na godz. 9.00. Po Misterium nawiedzimy Sanktuarium Świętego Józefa u Sióstr Bernardynek, następnie (w zależności od warunków atmosferycznych) czas wolny w centrum Krakowa. Wyjazd powrotny planowany jest około godz. 18.00. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Bardzo prosimy o wpłaty przy zapisie w zakrystii lub kancelarii.
 13. W zakrystii można nabyć specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł.
 14. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 15. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 16. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień kolekta inwestycyjna
 17. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz.
 18. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu: 15.04 o 7.00, 19.04 o 7.00, 22.04 o 7.00, 23.04, 26.04, 27.04 o 7.00, 28.04, 29.04, 30.04 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.