881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 2. W poniedziałek nie będzie dyżuru duszpasterskiego księdza wikarego.
 3. We wtorek o godz. 16.00 w kościele zbiórka dla Ministrantów i Kandydatów, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży.
 4. W środę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo do świętego Józefa, a po Mszy Wieczornej na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. W czwartek pomiędzy Mszami zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź od 15.30 do 16.30.
 7. W piątek, z racji 19. dnia miesiąca, zapraszamy na ostatni już Wieczór ze świętym Józefem. Mszy Świętej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Borowiak, wykładowca Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.
 8. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli oraz spowiedź do 16.45.
 9. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych kandydatów i ministrantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.
 10. Za tydzień w niedzielę przypada Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na poziomie diecezjalnym. O godz. 14.00 w katedrze gliwickiej odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Kopca, po niej spotkanie w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 12. Są jeszcze wolne intencje w grudniu: 8.12 o 9.00, 9.12 o 7.00, 10.12 o 7.00, 15.12 o 7.00, 16.12 o 7.00, 17.12 o 7.00, 18.12 o 8.00 i 27.12 o 7.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Trwają także zapisy na intencje w roku 2022. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 13. Informujemy, że ze względu na trwającą pandemię nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach. Jak w roku ubiegłym zapraszamy na Msze Święte według planu, który będzie podany w późniejszym czasie.
 14. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Za tydzień kolekta inwestycyjna i zbiórka do puszek na uchodźców.
 15. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza katolickie kalendarze adwentowe w cenie 15 zł oraz zdrapki w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność wspólnoty młodzieżowej.
 • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dowolnie wybranym jednym dniu listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  Wierni, którzy w dowolnie wybrane 8 dni listopada, pod warunkami jak wyżej, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko w myśli, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W inne dni roku odpust jest cząstkowy.