881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki i o dezynfekcji rąk. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 73 wiernych. Bardzo prosimy, by zajmować miejsca zgodnie ze znacznikami (nawet osoby z jednego gospodarstwa domowego), w celu utrzymania bezpiecznego dystansu i zachowania limitu. W razie wyczerpania miejsc wewnątrz kościoła uruchomione zostanie nagłośnienie zewnętrzne, a Komunia Święta udzielana będzie w drzwiach kościoła.
 3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.45, a w soboty i niedziele o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo do św. Joanny Beretty-Molli.
 5. W środę po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo do św. Józefa, a o 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem majowym.
 6. W środę przypada także 19 dzień miesiąca, dlatego wszystkich Parafian zapraszamy na Wieczór ze Świętym Józefem. Mszy świętej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Paweł Łukaszyk.
 7. W czwartek i piątek, podczas Mszy Świętej wieczornej, młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Decyzją Księdza Biskupa szafarzem bierzmowania w tym roku będzie Ksiądz Proboszcz. Spowiedź dla kandydatów będzie miała miejsce we wtorek, 18 maja, o godz. 16.00. Próby odbędą się w środę i czwartek o godz. 19.00.
 8. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź od godz. 15.30 do 16.30. W tym tygodniu spowiadać będzie ksiądz z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach.
 9. W sobotę zapraszamy na Mszę Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 17.00.
 10. Ze względu na uroczystość święceń kapłańskich w katedrze gliwickiej, w najbliższą sobotę nie odbędzie się zbiórka ministrantów ani spotkanie Dzieci Maryi. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych modlitwach.
 11. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 12. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj kolekta inwestycyjna, za tydzień zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła.
 14. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz. Przypominamy, że z powodu prowadzonych prac dostęp do wody na cmentarzu będzie niemożliwy do końca czerwca.
 15. Są jeszcze wolne intencje w maju: 17.05. o 7.00, 20.05. o 7.00 oraz w czerwcu: 14.06 o 17.00, 18.06 o 17.00, 21.06 o 17.00, 22.06 o 17.00, 26.06 o 8.00, 06 o 17.00, 28.06 o 7.00, 29.06 o 9.00 i 17.00, 30.06 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.