881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej. Od poniedziałku do piątku modlimy się na różańcu o godzinie 17. 45, w soboty o godz. 16.00, w niedziele natomiast o godzinie 8.30 i 16.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Przez cały rok Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy odmawiają różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie lub wspólnocie wiernych.

Dziś zapraszamy na RÓŻANIEC GÓRNICZY na godzinę 15.30.

 1. Trwa dzień Papieski. Z inicjatywy Papieża Jana Pawła II kościół podejmuje dzieło Nowego Tysiąclecia. Po wszystkich Mszach Świętych i po Różańcu Górniczym zostanie przeprowadzona zbiórka na cele fundacji.
 2. W poniedziałek po Mszy porannej nabożeństwo do Joanny Beretty Mola.
 3. W środę po porannej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 5. Także w piątek o godzinie 16.00 w domu świętego Józefa zbiórka ministrantów.
 6. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy po wcześniejszym umówieniu przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, troskę, życzliwość i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że ofiary przekazywane na konto parafii z tytułem przelewu „na cele kultu religijnego” można odpisać w rocznym zeznaniu podatkowym jako darowiznę.
 8. Wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta do dołączenia do grona ministrantów i dzieci Maryi zapraszam na zbiórki.
 9. W zakrystii można już nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł oraz specjalny numer gościa niedzielnego na temat Bożego Miłosierdzia i Siostry Faustyny w cenie 12 zł.
 10. Prosimy o czynienie porządków na cmentarzu: usunięcie starych zniczy i kwiatów. Przypominamy o opłatach za groby, które należy uiścić w kancelarii parafialnej. Opłata za rok to 50 zł. Można maksymalnie opłacić groby do 5 lat wprzód.

 

W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci następujących osób:

 

Rosińska Małgorzata, Dajer Ryszard, Zając Rene, Błada Czesław, Sikorska Wanda, Zmuda Piotr, Lehmann Augustyn, Wieczorek Georg, Suchanek Helmut, Janas Augustyn,Winnicka Monika, Kulejewski Andrzej, Plotecki Teofil, Żelawski Cecylia, Loewe Augustyn, Jarosz Patryk, Wawrzyniak Edward, Opara Jan, Jackiewicz Maria, Piontek Anna, Zowiślok Klara, Suchy, Pietraszczyk Leon, Krupa Maria, Buk Alfred, Walendzik Tadeusz, Pałek Józef, Krawczyk Józef, Warmuz Krystyna, Zachacz Stanisław, Gomuła Henryk, Hanuszek Robert, Gałęziok Bolesław, Buchta Franciszek, Kowol Teofil, Zygmund Walter, Kloc Leokadia, Morawiec Róża, Kumor Maria, Staroń Jan, Bednarczyk Agnieszka, Wojtasik Irena, Swoboda Józef, Moszny Eryka, Balcer Leon, Filipiak Róża, Pandzioch Dawid, Stanek Joanna, Kernert Ruta, Rotuski Stanisław, Kierzkowska Regina, Postawa Zenon, Joniec Kornelia, Szweda Bożena, Golla Anna, Haczyk Helena, Mróz Edmund, Miemczyk Gertruda, Kocjan Alfred, Osuch Franciszek, Szafirowicz Edward, Zamków Przemysław, Czornik Roman.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..