1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni składane na ręce kapłanów i za wszelkie inne ofiary, w tym za kolektę.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych,
  3.   A księdzu Jerzemu Krawczykowi za wprowadzenie nas w ważny czas Wielkiego Postu.
  4. W poniedziałek o 17.30 w salce na plebanii spotkanie dla młodzieży z III-ich klas gimnazjum.
  5. Spotkanie będzie poświęcone przygotowaniom do uroczystości bierzmowania.
  6. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy Nowennę do MBNP.
  7. W piątek tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  8. Po niej spowiedź do godz. 16.00.
  9. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw pasyjnych.
  10. W piątki o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a po wieczornej Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych oraz młodzieży.
  11. W tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali sprawowane jest niedzielę o 16.00, a kazania głosi ks. diakon Ireneusz Gierczycki.
  12.   Na zakończenie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będzie można ucałować relikwie Krzyża Św.
  13. Na ołtarzu Matki Bożej zostały wyłożone kartki z wypominkami za zmarłych do Drogi Krzyżowej.
  14. Kartki można składać w kancelarii albo w zakrystii. Dziękujemy także za składane przy tej okazji ofiary.
  15. Dzieci w szkole otrzymają skarbonki do których przez Wielki Post będą składać swoją jałmużnę Wielkopostną.
  16. W czasie katechezy zostaną pouczone o znaczeniu jałmużny.
  17. Dorośli będą mogli złożyć swoją jałmużnę w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszach do puszek.
  18. Panie z parafialnej grupy Caritas prosimy o pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki.
  19. Na ołtarzu Serca Jezusowego została wyłożona Księga Trzeźwości.
  20. Zachęcamy do podjęcia postanowień trzeźwościowych.
  21. Ofiarujmy swoją abstynencję w sposób szczególny za nasze siostry i naszych braci ze wspólnoty parafialnej, którzy zmagają się z alkoholizmem.
  22. W tym tygodniu prosimy o składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła
  23. mieszkańców ulicy Huty Julii numery: 2, 2a, 4, 4a, 6, 6a, 8 oraz 5, 5a, 7, 7a, 9, 9a i 10  (do 23.02).
  24. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  25.  Także w sobotę o godz. 10.00 jako kapłani dekanatu jesteśmy obecni na diecezjalnym dniu skupienia w gliwickiej katedrze.
  26. Przez cały Wielki Post w soboty od godz. 17.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu
  27. oraz będzie okazja do sakramentalnej spowiedzi.
  28. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od 8.00 do 16.00.
  29.   W razie potrzeby skontaktowania się z kapłanami korzystamy z telefonu duszpasterskiego!
  30. We wtorek i czwartek w kancelarii parafialnej rodzice dzieci I komunijnych mogą odebrać modlitewniki dla swoich dzieci.
  31.  Prosimy równocześnie rodziców o regulowanie wszystkich należności związanych z organizacją I Komunii do końca miesiąca.
  32.  Są jeszcze wolne tylko po 3 intencje w marcu i w kwietniu: 20.03 o 7.00, 23.03 o 7.00, 26.03 0 7.00
  33. oraz 2.04 o 9.00, 3.04 o 7.00 i 23.04 0 7.00. Można je zamawiać  w kancelarii w godzinach urzędowania.
  34. Przypominamy, że chrzty w naszej Parafii mają miejsce w III niedzielę miesiąca w czasie Mszy Świętej o godz. 15.30.
  35. Tylko w wyjątkowych, nadzwyczajnych sytuacjach będą sprawowane poza Eucharystią.
  36. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami mają swoje spotkanie z księdzem Proboszczem w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 11.00.
  37. Na spotkaniu zostanie rozdany porządek dalszych spotkań katechetycznych. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.