881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki i o dezynfekcji rąk. Zgodnie z nowymi wytycznymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 55 wiernych. Bardzo prosimy, by zajmować miejsca zgodnie ze znacznikami (nawet osoby z jednego gospodarstwa domowego), w celu utrzymania bezpiecznego dystansu i zachowania limitu. W razie wyczerpania miejsc wewnątrz kościoła uruchomione zostanie nagłośnienie zewnętrzne, a Komunia Święta udzielana będzie w drzwiach kościoła. Prosimy o nie nadużywanie limitów. Jeśli nie znajdziemy dla siebie miejsca oznaczonego naklejką, korzystajmy z miejsc na zewnątrz kościoła.
 3. W poniedziałek wszystkich Parafian zapraszamy na Wieczór ze świętym Józefem. O godz. 17.00 Msza święta z homilią, którą wygłosi ks. Adam Spałek z wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach. Po niej nabożeństwo do świętego Józefa.
 4. W środę po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo do św. Józefa, a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej. Ze względu na obowiązujące limity, bardzo prosimy, aby przyszedł tylko jeden rodzic, w miarę możliwości bez dzieci.
 6. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź od godz. 15.30 do 16.30. W tym tygodniu spowiadać będzie ksiądz z parafii pw. Krzyża Świętego w Miechowicach.
 7. W najbliższy piątek, ze względu na liturgiczną uroczystość świętego Wojciecha, nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.30, spotkanie Dzieci Maryi odbędzie się o godz. 10.00.
 9. W sobotę o godz. 11.00 w naszym kościele rozpocznie się pielgrzymka władz miasta Bytom, pracowników wydziałów UM i Rady Miasta oraz mieszkańców. Wszystkich parafian zapraszamy na godz. 12.00 na Mszę świętą w intencji naszego miasta.
 10. W poniedziałek, 26 kwietnia, o godz. 18.00 w kościele obowiązkowe spotkanie dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania.
 11. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 12. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj kolekta inwestycyjna, za tydzień zbiórka na kwiaty do wystroju kościoła.
 14. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz.
 15. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu: 29.04 o 17.00, 30.04 o 7.00 oraz w maju: 11.05 o 7.00, 12.05 o 7.00, 14.05 o 7.00, 17.05 o 7.00, 19.05 o 7.00, 20.05 o 7.00, 22.05 o 8.00, 25.05. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 16. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom, którzy przed tygodniem odpowiedzieli na nasz apel i zgłosili chęć zamontowania drzwi jednej z potrzebujących rodzin oraz tym, którzy tę pracę wykonali.