881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. We Mszach Świętych w naszym kościele może uczestniczyć maksymalnie 300 osób. Bardzo prosimy, by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. Naklejki na ławkach zapewniają zachowanie 2 metrów odległości, nie stanowią jednak wyznacznika ilości miejsc w kościele. Do liczby miejsc wlicza się także miejsca stojące.
 2. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), osób, które czują obawę przed zarażeniem. Nie podpisujemy indeksów bierzmowańcom. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/ Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z naszą parafią nie tylko podczas Mszy świętej ale także podczas nabożeństw.
 3. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo do czasu powrotu do strefy zielonej odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych oraz spotkania w ramach przygotowania do chrztu i bierzmowania. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 4. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Od poniedziałku do soboty odbywają się o godz. 17.30. Niech nie ustaje nasza modlitwa o zdrowie i ustanie pandemii.
 5. Dzisiaj, ze względu na Mszę chrzcielną, Różaniec popołudniowy będzie odprawiony o godz. 16.30.
 6. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Różaniec połączony z nabożeństwem do św. Joanny Beretty-Molli.
 7. W środę po Mszy Świętej porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek przeżywać będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo przez jego wstawiennictwo połączone z indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.
 9. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź do godz. 16.00.
 10. Za tydzień w niedzielę Różaniec popołudniowy będzie odprawiony o godz. 16.00.
 11. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. W poniedziałki kościół jest zamknięty w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek.
 12. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary, zwłaszcza za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na potrzeby naszej parafii, natomiast za tydzień (w 4. Niedzielę miesiąca) po Mszach Świętych zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła. Przypominamy, że od marca tego roku zawieszone zostały tradycyjne zbiórki po domach.
 14. W zakrystii można już nabywać znicze Caritas w cenie 3 zł.
 15. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o zatroszczenie się o groby na naszym cmentarzu oraz o sprawdzenie swoich rezerwacji oraz regularne uiszczanie należnych opłat. Groby oznaczone kartkami przypominającymi o upływie rezerwacji likwidowane będą w pierwszej kolejności.
 16. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki na tradycyjne zalecki. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada będziemy modlić się modlitwą różańcową za naszych zmarłych. Zalecki i ofiary, za które serdecznie dziękujemy, prosimy wrzucać do skarbony z tyłu kościoła.
 17. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.