881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Od dnia dzisiejszego odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy Świętej, związana z pandemią.
 3. W związku ze znacznym złagodzeniem obostrzeń państwowych, w naszej diecezji z dniem 26 czerwca odwołane zostają wprowadzane wcześniej akty prawne związane z COVID-19. W specjalnym dekrecie bp Andrzej Iwanecki przypomina jednocześnie o zachowywaniu aktualnych norm sanitarnych. Chodzi przede wszystkim o liczbę uczestników liturgii i spotkań parafialnych, zakrywanie nosa i ust, dezynfekcję pomieszczeń i rąk oraz zachowywanie dystansu społecznego (min. 1,5 metra). Zgodnie z aktualnymi wytycznymi może być zajęta połowa miejsc w kościele, od 26 czerwca – 75% miejsc. Znaczniki na ławkach stanowią pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dystansu.
 4. Przez cały miesiąc czerwiec zachęcamy do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molli.
 6. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek od godz. 16.00.
 7. W środę po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo do św. Józefa, a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź od godz. 15.30 do 16.30. W tym tygodniu spowiadać będzie ksiądz z parafii Bożego Ciała w Miechowicach.
 9. Zaplanowana na sobotę pielgrzymka Cechu Rzemiosł i pracodawców bytomskich nie odbędzie się.
 10. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli i spowiedź do godz. 16.45.
 11. Od poniedziałku, 28 czerwca, obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki Msza będzie sprawowana o godz. 7.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.00. Porządek niedzielny pozostaje bez zmian.
 12. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 13. W tym tygodniu Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 16.00.
 14. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj kolekta inwestycyjna, za tydzień zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła.
 15. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz. Przypominamy, że z powodu prowadzonych prac dostęp do wody na cmentarzu będzie utrudniony do końca czerwca.
 16. Są jeszcze wolne intencje w okresie wakacji: 28.06 o 7.00, 30.06 o 7.00, 03.07 o 17.00, 06.07 o 17.00, 02.08 o 7.00, 03.08 o 17.00, 09.08 o 7.00, 11.08 o 7.00, 18.08 o 7.00, 27.08 o 7.00, 30.08 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 17. Nasza parafianka, Dominika Bombelka, zajęła 10. miejsce w finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy!