881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 3. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.45 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00.
 4. Przez cały miesiąc marzec po Mszach Świętych odmawiamy modlitwy do św. Józefa.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Faustyny.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte odprawione będą o godz. 9.00 i 17.00.
 8. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź od godz. 15.30 do 16.30. W tym tygodniu spowiadać będą księża zmartwychwstańcy z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Szombierakch.
 9. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy na Drogę Krzyżową z wypominki za zmarłych, które można składać do skarbony z tyłu kościoła. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
 10. W najbliższą sobotę zbiórka Ministrantów odbędzie się  o godz. 9.30 w kościele, nie będzie natomiast spotkania Dzieci Maryi.
 11. W sobotę w naszym kościele odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla księży z dekanatów bytomskich. Początek o godz. 11.00, o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji
  śp. bpa Gerarda Kusza. Zakończenie około godz. 13.00. Całość dnia skupienia będzie transmitowana.
 12. W zakrystii lub kancelarii można odebrać pieniądze za odwołany wyjazd na Misterium Męki Pańskiej.
 13. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 14. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu: 15.04 o 7.00, 19.04 o 7.00, 22.04 o 7.00, 23.04, 26.04 o 7.00, 27.04 o 7.00, 28.04, 29.04, 30.04 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 15. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 16. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj kolekta inwestycyjna, za tydzień zbiórka do puszki na świąteczny wystrój kościoła.
 17. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz.
 18. W okresie przedświątecznym nie będzie dostępna woda na cmentarzu. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o czynienie porządków. Na cmentarzu zostały wystawione pojemniki do segregacji śmieci. Prosimy, w miarę możliwości, by taka segregacja się odbywała. Wszystkie pozostałe, nieoznaczone śmieci prosimy wrzucać do kontenera. Przypominamy, że tylko to miejsce jest właściwym do wyrzucania śmieci.
 19. Spotkania dla dzieci I-komunijnych odbędą się według następującego porządku: 7 kwietnia o godz. 16.00 grupa z 2 maja (z godz. 12.30), 8 kwietnia o godz. 15.45 grupa z 3 maja (godz. 11.00), również 8 kwietnia o godz. 16.15 grupa z 3 maja (godz. 12.30).