881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Przez cały miesiąc maj zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, w soboty i niedziele o 16.30.
 2. Od poniedziałku do środy w ramach nabożeństwa majowego modlić się będziemy o urodzaje.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej nabożeństwo do św. Joanny Beretty-Molli.
 4. W poniedziałek nie będzie dyżuru duszpasterskiego ks. Wikarego. W tym dniu obchodzić będzie swoją rocznicę święceń, zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 7.00.
 5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży.
 6. W środę po porannej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek o godz. 16.00 w Domu św. Józefa odbędzie się spotkanie Dzieci Maryi.
 8. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy na nabożeństwo w intencji matek. Przez wstawiennictwo najlepszej z Matek chcemy modlić się o potrzebne dary i łaski dla matek żyjących, a dla zmarłych o życie wieczne.
 9. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 10. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego (w ramach nabożeństw majowych).
 11. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 12. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na film wprowadzający w dobre przeżycie niedzieli.
 13. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust u Zmartwychwstańców na Szombierkach.

Także w przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.

W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii kleryków naszego seminarium, którzy pragną podzielić się z nami swoją drogą powołania i głosić będą do nas Słowo Boże. O godz. 16.30 przewodniczyć będą nabożeństwu majowego. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na seminarium duchowne.

 1. Po dwóch latach przerwy chcemy wrócić do tradycyjnej procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy postawionych samodzielnie przez Parafian. Osoby chętne do wybudowania ołtarzy prosimy o zgłoszenie się do któregoś z księży do 31 maja włącznie.
 2. Od 25 do 31 maja w jezuickim kościele NSPJ w Bytomiu (ul. Pułaskiego) będzie miała miejsce peregrynacja relikwii i ikony św. Ignacego Loyoli z okazji jubileuszowego Roku Ignacjańskiego.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00 Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS).
 4. Są jeszcze wolne intencje w czerwcu 14.06 o 7.00, 20.06 o 7.00, 22.06 o 7.00, 24.06 o 7.00, 27.06 o 7.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 5. Dziękujemy za składane ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci następujących osób: Wilzik Marta, Langer Emilia, Przybyło Ewa, Mateja Henryk, Bonk Klara, Klyszcz Marcin, Stawiarska Zofia, Fima Gertruda, Gerlich Ginter, Dyguś Fabian, Dubiel Zygfryd, Skomro Antoni, Włodarczyk Marian, Woszek Urszula, Witala Klara, Staniczek Gertruda, Sojka Bronisława, Polka Jerzy, Rajewska Teresa, Koluch Marek, Mięsiak Danuta, Koralewski Rafał, Wieczorek Antoni, Komander Maria, Kaplik Walter, Waniek Jerzy, Adamczak Stanisław, Obidziński Mieczysław, Rother Łucja, Lebek Jadwiga, Lubos Alfred, Nastula Wilhelm, Bajak Józef, Pluta Tadeusz, Kos Józef, Gryla Małgorzata, Wolny Jerzy, Przypoliński Helena, Kowalczyk Zbigniew, Korwat Jan, Lerka Henryk, Kostrzewa Mieczysław, Paruzel Rudolf, Sznajder-Kot Iwona.