881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na koncert chopinowski w wykonaniu solistów, muzyków i chóru.
 2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku odbywają się o godz. 17.45, w soboty o godz. 16.00, a w niedziele o godz. 8.30 i 16.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 3. W poniedziałek po Mszy świętej porannej nabożeństwo do św. Faustyny.
 4. W środę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo do świętego Józefa, a o godz. 17.45 na Różaniec połączony z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. W czwartek pomiędzy Mszami zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W czwartek po różańcu spotkanie Dzieci Maryi.
 7. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź od 15.30 do 16.30.
 8. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla Ministrantów i Kandydatów.
 9. W niedzielę zapraszamy do udziału w Marszu Świętych. Rozpoczęcie nieszporami w kościele św. Jacka o 18.30 i procesja do kościoła WNMP na Rynku. Dla dzieci przebranych za świętych przewidziane są nagrody.
 10. W poniedziałek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 oraz 15.00. Po Mszy popołudniowej tradycyjnie wyruszymy z procesją do czterech stacji cmentarza. Tego dnia o 18.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym.

Od 2 do 8 listopada o godz. 17.45 będziemy uczestniczyć w różańcu za zmarłych zalecanych. W niedzielę, 7 listopada, różaniec za zmarłych o godz. 8.30. Kartki na zalecki (wypominki) za zmarłych złożone są z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie, najlepiej drukowanymi literami. Kartki prosimy wrzucać do skarbony lub oddawać w zakrystii naszego kościoła. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

 1. W zakrystii można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła charytatywne w diecezji.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 3. Są jeszcze wolne intencje w grudniu: 7.12 o 7.00, 8.12 o 9.00, 9.12 o 7.00, 10.12 o 7.00, 15.12 o 7.00, 16.12 o 7.00, 17.12 o 7.00, 18.12 o 8.00, 12 o 9.00 i 17.00 i 27.12 o 7.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Trwają także zapisy na intencje w roku 2022. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 4. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszki na kwiaty. Ofiary przekazywane na konto z tytułem „na cele kultu religijnego” można odpisać jako darowiznę.
 5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych bardzo prosimy o troskę o porządek oraz regularne opłacanie miejsc na cmentarzu. W związku ze wzrostem cen wywozu śmieci oraz opłat za wodę od nowego roku planujemy podwyżkę opłat cmentarnych nawet o 20 zł za rok.

Można rezerwować już miejsca w kolumbarium w ścianie urnowej, szczegółowe informacje w kancelarii.

 1. Osoby między 18 a 35 rokiem życia zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbędzie się w Turynie od 28 grudnia do 1 stycznia. Koszt wyjazdu wynosi 400 zł i 65 euro. Szczegółowe informacje u ks. Tadeusza.
 2. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza katolickie kalendarze adwentowe w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność wspólnoty młodzieżowej.
 3. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  W dniach od 1 do 8 listopada, wierni, którzy pod warunkami jak wyżej pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko w myśli, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W inne dni roku odpust jest cząstkowy.