881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Rozpoczynamy Adwent okres radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W tej atmosferze pragniemy przygotować nasze serca na spotkanie z Jezusem. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz z codziennej Eucharystii. Wszystkich Parafian, bez wyjątków, zapraszamy na Roraty. Będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.00. Dzieciom przypominamy o lampionach, serduszkach, obrazkach itd. Dorosłych natomiast prosimy o słodycze, które każdego dnia będą rozlosowywane pomiędzy najbardziej aktywne dzieci. Lampiony w cenie 30 zł można nabyć w zakrystii, ale będzie też ogłoszony konkurs na lampion wykonany własnoręcznie.
 2. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie 15 zł, małe za 7 zł. Są również dostępne opłatki, które dziś pobłogosławimy. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.
 3. W drugą niedzielę Adwentu – 4 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji górników oraz ich rodzin z okazji przypadającego tego dnia wspomnienia Świętej Barbary.
 4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia o godz. 17.00 sprawować będziemy Mszę Świętą w intencji Dzieci Maryi. Na tej Eucharystii dziewczęta odnowią swoje przyrzeczenia a dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają zakupione przez rodziców medaliki, które wcześniej zostaną poświęcone.
 5. W trzecią niedzielę Adwentu zapraszamy na nasz doroczny kiermasz do domu Świętego Józefa. Oprócz tradycyjnych już ozdób, opłatków i świec przygotowane zostały także niespodzianki.
 6. Czwarta niedziela Adwentu to czas gdy połamiemy się opłatkiem w naszej parafialnej wspólnocie. Gest ten uczynimy po wszystkich Mszach Świętych składając sobie życzenia.
 7. Kolekty w tym czasie to:

I niedziela Adwentu – na potrzeby Parafii

II niedziela Adwentu – na ogrzewanie kościoła

III niedziela Adwentu – inwestycyjna

IV niedziela Adwentu – na potrzeby Parafii

 1. Zbiórki do puszki:

I niedziela Adwentu – na Kościół na Wschodzie (KEP)

II niedziela Adwentu – na cele charytatywne

III niedziela Adwentu – na choinki i wystrój świąteczny naszego Kościoła.

 1. Okazja do Spowiedzi Świętej w naszej Parafii jest codziennie ok. 15 minut przed każdą Mszą Świętą a od IV niedzieli Adwentu 30 min przed Mszami wieczornymi. Ponadto zapraszamy do spowiedzi w piątek przed Wigilią od 15.00 do 16.00 oraz od 18.00 do 19.00. W Wigilię spowiedź tylko rano od godziny 7.00 do 8.00.
 2. W Wigilię na godz. 15.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na Uroczyste Wprowadzenie

Dzieciątka Jezus. Po powrocie z kościoła będzie można zasiąść już do Wigilijnej Wieczerzy.

Tradycyjną Pasterkę rozpoczniemy o północy. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz

Ochrony Życia.

 1. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w czwartek 22 grudnia od godz. 8.00.

Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub za pośrednictwem telefonu

duszpasterskiego 881 776 552.

 1. W kancelarii można zamawiać intencje Mszy na rok 2023. Przypominamy, że Msze święte w

tygodniu będą odprawiane: poniedziałek, środa, piątek o godz. 7.00; we wtorek, czwartek i sobotę

o godzinie 17.00. W niedziele porządek Mszy Świętych narazie nie ulega zmianie.

W listopadzie i grudniu wspominamy rocznicę śmierci następujących osób:

 

27.11 -04.12.- Growiec Małgorzata, Halot Józefa, Szymon Gizela, Krupa Joachim, Zawadzka Teresa, Maziarka Roman, Miler Andrzej, Marcinkowski Bronisław, Kuwak Antoni, Jemielniak Grzegorz, Dawid Rudolf, Jezior Tadeusz, Kozieł Marian, Slotta Dietmar, Żaczek Henryk, Augustyniak Ryszard, Komander Józef, Zduniak Zbigniew, Zerich Łucja, Taborski Stanisław, Perek Jerzy, Goga Edward, Tarabura Gabriela, Ramuś Kazimierz, Turek Stefan, Cebulla Maria, Nowak Edmund, Świder Maria, Grabarczyk Jadwiga, Dyba Klara, Jarosch Eryk, Szczur Henryk, Kaczyński Franciszek, Okarma Mieczysław, Paluch Marian, Zielosko Jan, Safader Helena, Kopocz Ingeborg, Pikos Maria, Nowak Karol, Nojgebauer Ginter, Łuczak Andrzej, Tarabura Leon, Mocała Edward

04.12.-11.12. –        Paluch Maria, Zielosko Jan, Safader Helena, Kopocz Ingeborg, Pikos Maria, Nowak Karol Nojgebauer Ginter, Łuczak Andrzej, Tarabura Leon, Mocała Edward, Świerc Maksymilian, Matysek Małgorzata, Bednarczyk Zofia, Miszczykowska Agnieszka, Szreder Jerzy, Markiefka Jerzy, Piepschitza Paul, Kowalska Barbara Richter Alfons, Sojka Rudolf, Bogdanowicz Ryszarda, Szkudlarek Marianna, Bieńkowski Wiesław, Kwiatkowska Helena, Cieśla Paweł, Prędki Jan, Paluch Maria, Bula Marian, Gas Janina, Richter Jerzy, Feliks Czesław, Sprus Krystyna, Sobolewski Józef, Budzynowska Zofia,  Szydłowski Czesław, Wronecki Krzysztof, Czerwińska Anna, Borkowska Krystyna,  Schulz Grażyna, Potempa Jadwiga, Kocybik Ruta, Prudło Joachim, Becker Maria, Toporek Jerzy, Goly Róża, Skiba Maria, Chojnacki Henryk, Keler Krystian, Przyczkowska Aniela, Grablewska Janina, Mastalerz Jerzy, Gębora Lucjan, Jasińska Bogusława, Kandora Rudolf, Przybyła Krystyna, Moritz Agnieszka, Nastula Maria, Zawiślok Jadwiga

11.12.-18.12. – Kandora Rudolf, Przybyła Krystyna, Moritz Agnieszka, Nastula Maria, Zawiślok Jadwiga, Krzystek Józef, Hartwig Gertruda, Machura Franciszek, Zając Marian, Zdralek Józef, Wolski Lesław, Mirga Władysław,  Wolny Joachim, Danaj Stanisław, Kluźniak Jan, Surowiec Stefania, Depczyńska Jutta, Miemczyk Władysław, Maćkowiak Józef, Grzybek Helena, Piórek Antoni, Białecki Piotr, Witała Stefan, Szewczyk Eugeniusz, Wolewiński, Marcin, Ordon Jan, Szyma Ludwik, Wilgocki Henryk, Gallus Hildegarda, Gabor Maria, Korbel Horst, Górniok Henryk, Molenda Jadwiga, Fesser Piotr, Świerc Norbert, Blaszkiewicz Paweł, Muc Józef, Chęciński Czesław, Piecuch Maria, Grütz Franciszek, Wajgel Alfred, Skóra Ernest, Matuszyński Gerard, Bukowski Henryk, Olejniczak Atanazy, Komar Teresa, Mikołajczyk Helena, Janiec Monika, Krążyński Zygmunt, Kubiński Władysław, Kandora Klara, Gola Fryderyk, Moj Elżbieta, Bednarczyk Tadeusz, Skorupski Adria, Frankiewicz Krystyna, Perykasza Marian, Gawenda Marian, Spojda Jerzy, Kulon Janina

18.12.-24.12. –        Spojda Jerzy, Kulon Janina, Kajtaniak Józef, Frasunek Zofia, Jaworek Antoni, Cieplewicz Kazimierz, Doniecki Witold, Szczerba Mariusz, Czupryn Józef, Pluta Helena, Piekłowski Ryszard, Płóciennik Jan, Stypa Janina, Koprowska Adela, Nalepa Krystyna, Adamczyk Wojciech, Stryżyk Aniela, Szczędzina Ryszard, Galek Stanisława, Samburska Janina, Skrobarczyk Leszek, Kalin Irmgarda, Lewandowska Krystyna, Stępniewski Tadeusz, Lorenc Zofia, Rajfura Piotr, Moczygemba Marta, Makieła Maria, Gola Eryka, Andrzejewski Marian, Młynarczyk Wacława, Gepfert Zofia, Czok Andrzej, Hampel Anna, Antoniak Szandor, Maslon Gertruda, Kwiatkowska Władysława, Anderwald Leon, Amenda Jerzy, Bońkowska Łucja, Nossol Marta, Niedbała Antoni, Dziuba Maria, Mazur Zdzisław, Koźlik Elfryda, Matuszyński Elfryda, Osowski Andrzej, Rudzik Elżbieta, Żyłka Zuzanna, Brol Zygfryd.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..