881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Przez cały miesiąc maj zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej a w soboty, niedziele i święta o 16.30.

 2. W poniedziałki po Mszach Świętych porannych nabożeństwa do świętych, których relikwie znajdują się w naszym kościele.

 3. W środę (3 maja) Msze Święte odbędą się o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 16.30. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Pierwsza Spowiedź dzieci będzie miała miejsce we wtorek (2 maja) o godz. 10.00.

 4. W czwartek, 4 maja, przypada wspomnienie św. Floriana, patrona hutników. Polecamy wszystkich hutników – ludzi ciężkiej pracy, opiece Patrona a dla zmarłych wypraszajmy życie wieczne z Bogiem.

 5. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca zapraszamy na poranne Msze wotywne połączone z nabożeństwami.

 6. W pierwszy piątek od godz. 8.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których można zgłaszać w kancelarii lub przez telefon duszpasterski.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy członków róż różańcowych i seniorów naszej parafii na Mszę Świętą o godzinie 8.00 a bezpośrednio po niej na spotkanie przy herbacie lub kawie do domu Świętego Józefa.

 8. Trzynastego dnia miesiąca od maja do października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 9. Od 15 do 17 maja przypadają dni modlitw o urodzaje. Wraz całym kościołem będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie, błagać o dobre urodzaje i pamiętać o cierpiących głód.

 10. W trzeci piątek miesiąca (19.05) o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00. Od tego dnia rozpoczniemy także nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 11. Od 20 maja Metropolitarne Święto Rodzin.

 12. 21 maja obchodzić będziemy Wniebowstąpienie Pańskie.

 13. 26 maja zapraszamy na nabożeństwo majowe w intencji wszystkich matek z okazji ich święta.

 14. W niedzielę 28 maja – Zesłanie Ducha Świętego. Tego dnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

 15. Ministranci mają swoje spotkania w soboty o godz. 10.00 natomiast Dzieci Maryi w niedziele o godz. 10.00. spotkania odbywają się w domu Świętego Józefa.

 16. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). 2 maja kancelaria jest nieczynna!

 17. Są jeszcze wolne intencje w maju i czerwcu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.

 18. Z końcem miesiąca kwietnia zakończył posługę w naszej Parafii Ks. Antoni, któremu dziękujemy za pomoc w trudnym dla nas okresie po rezygnacji księdza wikarego.

 19. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary: w pierwszą niedzielę miesiąca zbiórka do puszki na cele charytatywne , w trzecią niedzielę kolekta inwestycyjna, w czwartą niedzielę zbiórka do puszki na wystrój kościoła.

W MAJU wspominamy rocznicę śmierci następujących osób:

30.04.2023-07.05.2023

Ziora Wilhelm, Procz Herbert, Salamonik Antoni, Gomuła Grzegorz, Gromada Władysław, Jędrysik Jerzy, Górniok Urszula, Gliźnik Krystyna, Rudkiewicz Piotr, Fabicki Jan, Przyczkowska Anna, Damaszek Karol, Sprus Magdalena, Pietraszczyk Elżbieta, Niestój Gabriela, Regliński Czesław, Langer Anna, Miarka Józef, Wysokińska Aniela, Dudek Henryk, Bąk Józefa, Duda Mirosław, Ciongwa Teofil, Jankowska Elżbieta, Ziaja Adela, Dajer Zdzisław, Skóra Maria, Swoboda Rozalia, Grysik Jerzy, Szolkowska Krystyna, Krawczyk Ewald, Pawlik Krystyna, Pysik Bronisław, Kucharczyk Jan, Kukula Józef, Mnich Sławek, Sawczuk Eugeniusz, Pawlica Tadeusz, Slotta Maria, Łukasik Józefa, Cieśla Gertruda, Szyma Marta, Ociepka Jan, Maj Kornelia, Rotuski Krzysztof, Łupikasz Hildegarda, Meissner Łucja, Zowiślok Wilhelm, Wehowski Walter, Lebek Alfred, Maciej Ewald, Procek Grzegorz, Osman Waldemar, Krawczyk Genowefa, Kurz Marianna

07.05.2023-14.05.2023

Meissner Łucja, Zowiślok Wilhelm, Wehowski Walter, Lebek Alfred, Maciej Ewald, Procek Grzegorz, Osman Waldemar, Krawczyk Genowefa, Kurz Marianna, Niezgodzka Stanisława, Kuczak Helena, Wróbel Krystyna, Bryczkowski Robert, Kałuża Andrzej, Śmieja Herbert, Walczak Zdzisław, Kiernicka Maria, Wałek Rozalia, Dzięgiel Piotr, Malik Zenon, Dziwura Grażyna, Eichler Róża, Kruzel Zbigniew, Ficek Urszula, Wałęga Jan, Wojnowski Janusz, Woźnica Władysława, Tirmer Maria, Jendrusz Zofia, Pawełek Henryk, Janas Marcin, Typel Teresa, Gryn Jacek, Umińska Bożena, Lebioda Jadwiga, Deleżychowski Jerzy, Mrozek Urszula, Kluźniak Antonina, Banaś Wanda, Ruszkiewicz Józef, Krupa Waldemar, Sikora Rozalia, Wójcik Stanisława, Spalda Franciszka, Skolik Dorota, Kuś Elżbieta, Zyzik Joachim, Przybytny Günther, Ogiewa Nikolina, Woźniak Tadeusz, Pawlik Josef, Lenart Tadeusz

14.05.2023-21.05.2023

Zyzik Joachim, Przybytny Günther, Ogiewa Nikolina, Woźniak Tadeusz, Pawlik Josef, Lenart Tadeusz, Swoboda Emilia, Dudek Luiza, Banaś Karol, Likus Danuta, Marczyk Róża, Wojtkowiak Urszula, Stix Dorota, Michalik Maria, Prochota Jan, Łozicki Władysław, Niestrój Helena, Lebioda Paweł, Prudło Magdalena, Warwas Henryk, Zaporowski Roman, Melisa Gertruda, Faber Beata, Nikiel Krystian, Klyszcz Wanda, Bogdanowicz Maria, Kot Józef, Mazgaj Tadeusz, Adamczyk Adam, Rączkowski Marian, Ciemcioch Stanisław, Łągiewka Helena, Zembska Beata, Sitko Elżbieta, Borowiec Karina, Bereda Szczepan, Bujak Krystyna, Niedziela Elżbieta, Bramowska Gizela, Janowski Jan, Grajzer Iwona, Szumowski Andrzej, Sporek Andrzej, Halot Jan, Skolik Gertruda, Kukuła Teresa, Złomańczuk Marian, Tyka Ruta

21.05.2023-28.05.2023

Sporek Andrzej, Halot Jan, Skolik Gertruda, Kukuła Teresa, Złomańczuk Marian, Tyka Ruta, Wilzik Marta, Langer Emilia, Przybyło Ewa, Mateja Henryk, Bonk Klara, Klyszcz Marcin, Stawiarska Zofia, Fima Gertruda, Gerlich Ginter, Dyguś Fabian, Dubiel Zygfryd, Spalda Jan, Skomro Antoni, Włodarczyk Marian, Woszek Urszula, Witala Klara, Staniczek Gertruda, Sojka Bronisława, Polka Jerzy, Rajewska Teresa, Koluch Marek, Mięsiak Danuta, Koralewski Rafał, Wieczorek Antoni, Komander Maria, Kaplik Walter, Waniek Jerzy, Adamczak Stanisław, Obidziński Mieczysław, Rother Łucja, Lebek Jadwiga, Lubos Alfred, Nastula Wilhelm, Bajak Józef, Pluta Tadeusz, Kos Józef, Gryla Małgorzata, Wolny Jerzy, Okrasińska Krystyna, Przypoliński Helena, Kowalczyk Zbigniew, Korwat Jan, Lerka Henryk, Kostrzewa Mieczysław, Paruzel Rudolf, Sznajder-Kot Iwona