881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki i o dezynfekcji rąk. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 73 wiernych. Bardzo prosimy, by zajmować miejsca zgodnie ze znacznikami (nawet osoby z jednego gospodarstwa domowego), w celu utrzymania bezpiecznego dystansu i zachowania limitu. W razie wyczerpania miejsc wewnątrz kościoła uruchomione zostanie nagłośnienie zewnętrzne, a Komunia Święta udzielana będzie w drzwiach kościoła.
 3. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo do św. Faustyny po Mszy Świętej porannej oraz ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe o godz. 17.45.
 4. Przez cały miesiąc czerwiec zachęcamy do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W środę po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo do św. Józefa, a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość nakazaną Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte sprawowane będą o godz. 9.00 i 11.00. W związku z sytuacją spowodowaną trwającą epidemią informujemy, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała ulicami parafii. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się natomiast procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.
 7. Dzieci Pierwszokomunijne zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Bożego Ciała.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na poranne Msze Święte połączone z nabożeństwami. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy po wcześniejszym zgłoszeniu na telefon duszpasterski lub w kancelarii.
 9. Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie diecezji gliwickiej w piątek, 4 czerwca br.
 10. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź od godz. 15.30 do 16.30. W tym tygodniu spowiadać będzie ksiądz werbista z parafii pw. św. Małgorzaty.
 11. Od piątku przez cały tydzień po Mszach Świętych wieczornych zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne.
 12. W sobotę zbiórka dla Ministrantów odbędzie się o godz. 10.00, natomiast spotkanie Dzieci Maryi będzie miało miejsce o godz. 11.00.
 13. Za tydzień, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
 14. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 15. W tym tygodniu Kancelaria parafialna jest czynna tylko we wtorek w godz. od 8.00 do 16.00.
 16. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszki na działalność parafialnej grupy charytatywnej i Świątynię Opatrzności Bożej.
 17. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz. Przypominamy, że z powodu prowadzonych prac dostęp do wody na cmentarzu będzie niemożliwy do końca czerwca.
 18. Są jeszcze wolne intencje w czerwcu: 18.06 o 17.00, 21.06 o 17.00, 22.06 o 17.00, 28.06 o 7.00, 29.06 o 9.00 i 17.00, 30.06 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.