881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Od poniedziałku, 27 czerwca, obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki Msza będzie sprawowana o godz. 7.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.00, z niewielkimi wyjątkami podanymi w intencjach. Porządek niedzielny pozostaje bez zmian. W okresie wakacji zasadniczo kościół będzie otwarty na indywidualną modlitwę wiernych od godz. 8.00 do 16.00.
 2. W poniedziałki po Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwa do świętych wg porządku w intencjach.
 3. W środy po Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątki o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 5. W soboty o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli i spowiedź do 16:45 do godz. 16.45.
 6. W pierwszy czwartek i piątek oraz pierwszą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na poranne Msze wotywne i nabożeństwa zaraz po nich. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00.
 7. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywać się będą 15 lipca i 19 sierpnia po Mszy Wieczornej w Domu św. Józefa. Przed Mszą możliwość spowiedzi dla rodziców i chrzestnych. Zachęcamy do odbycia nauk jak najszybciej, nawet przed narodzeniem dziecka.
 8. W czasie urlopowo-wakacyjnym kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w zmienionych godzinach. W czasie urlopu Pani Kancelistki zawieszone są dyżury wtorkowe i czwartkowe. Stosowna informacja będzie umieszczona na drzwiach kancelarii. W te dni sprawy kancelaryjne można załatwiać bezpośrednio po Mszy Świętej porannej lub wieczornej. W pozostałym czasie wakacyjnym kancelaria będzie czynna we wtorki od 10.00 do 14.00 oraz w czwartki od 8.00 do 12.00.
 9. 24 lipca (niedziela) zapraszamy na godz. 16.00 na Nabożeństwo do św. Krzysztofa z błogosławieństwem pojazdów
 10. W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia zobowiązania abstynencji od napojów alkoholowych. Księga zobowiązań będzie wyłożona, jak co roku, na ołtarzu NSPJ.
 11. W dniach 18-20 sierpnia odbędzie się XXX Gliwicka Piesza Pielgrzmka na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i rejestracja dostępne są na stronie http://gliwicka.com/
 12. W niedzielę 21 sierpnia odbędzie pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich.
 13. Do początku września zawieszone są dyżury duszpasterskie. Jesteśmy do dyspozycji parafian pod numerem telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 14. W czasie wakacyjnych niedziel gościć będziemy w naszej parafii diakonów z naszego seminarium w Opolu, którzy będą głosić do nas Słowo Boże w ramach zdobywania doświadczeń duszpasterskich.
 15. Wszystkim Parafianom życzymy udanego letniego wypoczynku, szczęśliwej podróży do celu pragnień i marzeń oraz szczęśliwego powrotu do domów.
 16. Przypominamy, że czas wakacyjnych wyjazdów nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Dlatego bardzo prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość realizacji obowiązku niedzielnego przez swoje dzieci na różnego rodzaju obozach i koloniach.
 17. Dziękujemy za złożone ofiary. W pierwszą niedzielę miesiąca zbiórka do puszki na działalność parafialnej grupy charytatywnej, w trzecią niedzielę miesiąca kolekta inwestycyjna, a w czwartą niedzielę miesiąca zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła.
 18. Zainteresowanych intencjami mszalnymi zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość zamawiania Mszy gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego. Są jeszcze wolne intencje w sierpniu.
 19. Serdecznie dziękujemy Paniom, które sprzątają kościół. Dziękujemy także Panom, którzy troszczą się o porządek wokół kościoła i na cmentarzu.
 20. Przez cały lipiec i sierpień przyjmujemy zgłoszenia dzieci do I Komunii Świętej (dzieci rozpoczynające naukę w klasie 3) i młodzieży do bierzmowania (młodzież, która ukończyła szkołę podstawową).