881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

1)       Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na misje, zgodnie z instrukcją KEP.

2)       Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. porannej o godz. 7.30. Prośby i podziękowania do nowenny można składać w ciągu tygodnia do skarbony przy ołtarzu MB.

3)       W poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne Służby Zdrowia.

4)       Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 17.00.

5)       W środę zapraszamy członków DFK na Mszę Świętą o godz. 15.00

6)       W przyszła niedzielę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupę Małżeńską, zapraszamy także nowe pary.

7)       Dla naszych seniorów 26 października chcemy zorganizować wyjazd na Górę Św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Chętni mogą się zapisać do piątku w DDP na ul. Pasteura lub w Kancelarii Parafialnej. Czas pielgrzymki 8.30 – 15.00. koszt 20 zł.

8)       Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie młodzieży w czwartek po wieczornej Mszy św. Zbiórka zuchowa w sobotę o godzinie 11.00.

9)       Trwa miesiąc październikmiesiąc Różańca Świętego. Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W dni poniedziałek – piątek różaniec będzie o godz. 17.30, w sobotę o 17.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Od poniedziałku do piątku modlić się będziemy w intencji kolejnych ulic Bobrka:

Poniedziałek           – ul. Stalowa

Wtorek                   – ul. Pasteura

Środa                     – ul. Stalmach

Czwartek                – ul. Jochymczyka

Piątek                     – ul. Olszewskiego

w soboty prowadzą różaniec grupy parafialne (w tą sobotę poprowadzi rozważania ADŚ), niedzielne zaś nabożeństwa będą sprawowane w intencji całej Parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

10)   Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. U ministrantów są dostępne: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Nasza Arka oraz informator.

11)   Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Stalowa 1-7 i Pasteura 1-4. Po sprzątaniu zapraszamy na mały poczęstunek na plebanii.

12)   Są jeszcze wolne intencje w miesiącu październiku, także w tym tygodniu. Zachęcamy do zamawiania intencji w IV kwartale tego roku i na przyszły rok. Przypominamy, że zamawiane Msze są odnotowywane w kartotece rodziny. W czasie kolędy i przy wydawaniu zaświadczeń będziemy poruszać nadal problem modlitwy za żywych i za zmarłych.

13)   W sobotę zapraszamy na godz. 10.00 dzieci, które śpiewają i chcą śpiewać w naszej parafialnej scholce dziecięcej.

14)   W ramach obchodów 90 – lecia istnienia KS Polonia Bytom, także w naszej dzielnicy klub pragnie zorganizować turniej „dzikich drużyn” o Puchar Prezesa Polonii Bytom. Turniej odbędzie się 23 października o godz. 10.00. Chętnych już dziś zapraszamy do treningów i udziału w turnieju. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do wtorku, następne dni u p. Kamila Rakoczego w SP 16.  Zapraszamy wszystkich parafian do dopingu sportowcom, tym bardziej, że będą wśród nas zawodnicy ekstraklasy. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Prezesowi Polonii Bytom Panu Damianowi za wybranie naszej dzielnicy na miejsce świętowania jubileuszu a także umożliwienie grupie naszej młodzieży i dorosłych Parafian udziału w Galii bokserskiej w Legionowie.

15)   Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, te podczas niedzielnych zbiórek, jak i te indywidualne, kopertowe, przekazane na cele naszej parafii.

16)   W kancelarii parafialnej można nabyć różańce, książeczki do nabożeństwa, płyty DVD ze Święta Bobrka oraz dewocjonalia. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty (część oferowanych dewocjonaliów można zobaczyć na naszej stronie)