881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

1)      Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest związana z podziękowaniem za plony ziemi. Dziękujemy Bogu, wraz z działkowcami i rolnikami za błogosławieństwo i opiekę oraz za wszelkie owoce pracy.

2)      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na fundusz remontowy naszej parafii.

3)      Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego:

a)      Dzieci klas III, IV, V i VI w poniedziałek od 9.30 – 10.30

b)      Młodzież gimnazjalna i licealna we wtorek od 17.00 – 18.00

4)      W środę 1 września rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Nasza parafialna szkoła specjalna w tym roku została wybrana na organizatora Uroczystości Wojewódzkich Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Uroczystej Eucharystii o godzinie 9.30 przewodniczyć będzie w naszej parafii J.E.
ks. bp Gerard Kusz. Zapraszamy do udziału uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły i wszystkich parafian.

5)      Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.30. Prośby i podziękowania do nowenny można składać w ciągu tygodnia do skarbony przy ołtarzu MB.

6)      W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy aby zgodnie z tradycją przystąpić w tych dniach do sakramentu pokuty oraz uczestniczyć we Mszach Świętych wotywnych.

7)      W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po koronce do godziny 16.00 spowiedź dla dzieci, które nie przystąpiły jeszcze do tego sakramentu. Apelujemy jednak o nie pozostawianie tej sprawy do piątku.

8)      W sobotę odwiedzimy naszych chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii i zakrystii.

9)      Również w sobotę swoją XV rocznicę istnienia obchodzić będzie Katolicki Ośrodek „Dom Nadziei”. Uroczystość rozpocznie się o 12.00 Mszą św. odprawioną w „Domu Nadziei”. Szczegółowe ogłoszenia znajdują się na plakatach w gablotkach.

10)  Zbiórka ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św. Wszystkie Marianki zapraszam na spotkanie w poniedziałek, na godzinę 16.00.

11)  W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Tego dnia w naszej parafii nie będzie kazania. Zapraszamy w tym dniu do Adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę 4.09 od godziny 17.30, w niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz na nabożeństwo o godzinie 16.30. Po Mszy św. o godzinie 17.00 adoracji już nie będzie.

12)  W przyszłą niedzielę (5.09) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej.

13)  Od 5 września Kancelaria Parafialna powróci do swoich stałych godzin urzędowania.

14)  Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w środy od godziny 16.45.

15)  12 września w niedzielę, będzie mieć miejsce II Święto Mieszkańców Bobrka. Z tej okazji ponownie chcemy zorganizować loterię fantową i sprzedaż ciasta. Dlatego prosimy chętne panie o udostępnienie swoich wypieków. Ciasta można przekazywać na plebanii 11.09. Prosimy także o przekazywanie fantów do loterii.

16)  Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. U ministrantów są dostępne: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Nasza Arka oraz informator z intencjami i ogłoszeniami.

17)  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego, doceniamy kultywowanie tej tradycji. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców  ulicy Konstytucji nr 45,46,46a,47,48,49,49a,50,51,52,53. Po sprzątaniu zapraszamy na mały poczęstunek na plebanii. Dziękujemy także mieszkańcom ul. Konstytucji nr 28, 30, 20a, 31a, 35,38,43 za pomoc w ubiegły piątek i ofiarę złożoną na kwiaty.