881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Szaro, ciemno i ponuro. Słońce gdzieś zniknęło, częściej pada deszcz, jest coraz zimniej. Masz mniej energii i nie wiesz, co z tym zrobić. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka inspiracji.
Oto 20 pomysłów na listopad, które pomogą nam przetrwać, a co najważniejsze polubić i dobrze wykorzystać ten czas, który właśnie trwa.
1. Wybierz się do kina
Jesień to czas kiedy do kin wchodzi wiele nowości. Niektóre z nich są naprawdę warte uwagi. Poszukaj, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
2. Zrób sobie gorącą czekoladę lub kawę
Nic tak nie rozgrzewa i nie poprawia humoru jak gorąca czekolada lub kawa. Szczególnie, gdy dodamy do niej różne dodatki. Wachlarz możliwości jest teraz ogromny. Smacznego.
3. Zagraj w gry planszowe
Zaproś przyjaciół i razem pozwólcie sobie na trochę zabawy i śmiechu. To idealny sposób na oderwanie się od rzeczywistości, a także lepsze poznanie siebie nawzajem.
4. Weź do ręki książkę
Gdy potrzebujesz chwili odpoczynku, usiądź wygodnie w fotelu i sięgnij po książkę, która już od dawna czeka cierpliwie na swój czas. W długie jesienne wieczory łatwiej jest zatrzymać się i zagłębić w innej rzeczywistości.
5. Zrób ciasto dyniowe
Jesień to także najlepszy czas na eksperymenty w kuchni, a królową tej pory roku jest dynia. Możesz z niej wyczarować naprawdę pyszne ciasto i nie tylko, równie dobrze smakuje przygotowana w formie słonych potraw albo w zupie.
6. Idź na siłownię
Nie od dziś wiadomo, że umiarkowana aktywność fizyczna wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Możesz zapisać się na różnorodne zajęcia prowadzone przez instruktorów. Zabierz ze sobą jeszcze kogoś i razem się motywujcie.
7. Posłuchaj muzyki
Zamiast słuchać kropli deszczu uderzających o szyby, włącz swoją ulubioną płytę. Muzyka działa uspakajająco oraz wyzwala w nas pozytywne emocje. Wraz z nią możesz wędrować swoimi myślami, gdzie tylko zechcesz.
8. Zapal świece
Niestety dni robią się coraz krótsze. Często, gdy wychodzimy i wracamy do domu za oknami jest już ciemno. To idealny moment, aby delikatny blask i aromatyczny zapach wypełnił nasze mieszkanie.
9. Czytaj codziennie fragment Pisma Świętego
Postaw sobie wyzwanie. Codziennie czytaj jakiś mały fragment, żeby przez określony czas przeczytać na przykład jedną z Ewangelii. Wykorzystaj ten czas na rozważanie Słowa Bożego.
10. Dołącz do wspólnoty
Tej jesieni otwórz się na nowe znajomości. Jeśli jeszcze nie należysz do żadnej wspólnoty czas to zmienić. Poszukaj miejsca, gdzie będziesz mógł spotkać wartościowe osoby.
11. Rozwijaj swoje talenty

Być może od dawna marzysz, aby nauczyć się czegoś nowego lub udoskonalić swoje umiejętności. Zrób to właśnie teraz. Pomyśl na co przeważnie brakuje ci czasu          i postaraj się to zmienić. Nie zakopuj swoich talentów.

12. DIY- zrób coś sam
Jesienny nastrój idealnie dopełniają różne dekoracje. Wcale nie musisz ich szukać w drogich sklepach. Kwiatowe kompozycje, świece, mydełka – możesz wykonać je sama. Wystarczy tylko kilka przedmiotów oraz dobry pomysł. Obudź w sobie kreatywność.
13. Weź do ręki różaniec
Pogoda za oknem sprzyja kontemplacji. Chwyć różaniec i zagłęb się w jego tajemnice.
14. Uporządkuj zdjęcia
Jeśli wszystkie twoje zdjęcia znajdują się jedynie na komputerze, czas to zmienić. Wybierz najlepsze, wywołaj je i umieść w albumach. Wymaga to trochę pracy, ale zdecydowanie warto. O wiele lepiej wraca się do wspomnień utrwalonych na kartach papieru.
15. Odwiedź muzeum
W jeden z zimnych, deszczowych wieczorów zamiast siedzieć w domu wybierz się do muzeum. Na pewno jest jeszcze w twoim mieście wiele ciekawych miejsc, których nie widziałeś.
16. Zapisz się na warsztaty
W różnych miejscach organizowane są przeróżne warsztaty oraz spotkania z inspirującymi osobowościami. Znajdź coś, co cię interesuje.
17. Odkryj piękno wolontariatu
Gdy tylko się rozejrzysz znajdziesz wiele miejsc i ludzi, którzy potrzebują pomocy. Potrzebują właśnie ciebie. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie masz wystarczająco czasu, spróbuj zorganizować go tak, aby móc poświęcić choćby małą chwile drugiemu człowiekowi.
18. Idź na spacer
Gdy tylko wyjdzie trochę słońca ubieraj się i idź na spacer. Łap ostatnie ciepłe promienie i podziwiaj naturę. Nie ma lepszego sposobu na aktywny wypoczynek.               A gdy weźmiesz ze sobą przyjaciela możecie wykorzystać ten czas na rozmowę.
19. Pomyśl o świątecznych upominkach
Pod koniec miesiąca warto zacząć już myśleć o prezentach świątecznych dla najbliższych. Tydzień za tygodniem leci tak szybko, że lepiej zająć się tym wcześniej, a nie zostawiać na ostatnią chwilę.
20. Uśmiechaj się
Mimo tych smutnych i szarych dni staraj się każdemu napotkanemu na Twojej drodze człowiekowi darować swój uśmiech. Zobaczysz, że to dobro powraca ze zdwojoną siłą.

 

 

 

Adrianna Szczudło. Deon.pl