881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. We Mszach Świętych w kościele może uczestniczyć maksymalnie 70 osób. Bardzo prosimy by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. W przypadku zajęcia wszystkich miejsc wewnątrz kościoła, można ustawić się na zewnątrz. Zaznaczono 54 miejsca zapewniające zachowanie 2 metrów odległości. Osoby uczestniczące we Mszy na zewnątrz prosimy, aby nie wchodziły do kościoła – kapłan wyjdzie z Komunią Świętą przed drzwi.
  2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, internetowych i radiowych transmisji Mszy Świętej. Nie będziemy podpisywali indeksów bierzmowańcom ani rozdawali naklejek dzieciom I-komunijnym. Msze święte sprawowane są w zwyczajnym porządku. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube.
  3. Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast przyjmujący Komunię do ust powinni przyjmować ją na końcu.
  4. Aby kościół mógł być otwarty konieczna jest codzienna dezynfekcja ławek, która odbywa się po każdej Mszy świętej wieczornej. Bardzo prosimy, aby osoby chętne zapisywały się na liście wyłożonej z tyłu kościoła.
  5. Dzwony wzywają do modlitwy w czasie Regina cæli (12.00), Godziny Miłosierdzia (15.00) oraz Różańca (20.30).
  6. Miejscem spowiedzi jest odpowiednie przygotowane pomieszczenie w budynku plebanii. Wszystkich chcących się wyspowiadać prosimy o zgłoszenie się przez domofon (przycisk „Spowiedź”) lub skorzystanie z telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
  7. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552. Telefon stacjonarny jest nieczynny. Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych. Spotkania, rozmowy czy inne formy wsparcia prosimy umawiać telefonicznie.
  8. Zawieszamy cotygodniowe zbiórki na środki czystości. Indywidualne ofiary oraz wszelkie inne prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła (przy tablicy ogłoszeń) lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy. Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji). Ze względów bezpieczeństwa kolektę (przeznaczoną na stałe wydatki parafii) prosimy składać do przygotowanego z tyłu kościoła koszyka.
  9. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.