881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

          Ciasto:

Do przełożenia:

  • 4 łyżki powideł śliwkowych.

Mus śliwkowy:

  • 500 ml śmietany kremówki
  • 3 łyżeczki żelatyny
  • 3 łyżki powideł śliwkowych

Polewa:

 

W garnku roztapiamy masło razem z cukrem. Dodajemy miód, powidła, przyprawę do pierników i cynamon. Podgrzewamy przez minutę cały czas mieszając. Zdejmujemy garnek z ognia i dodajemy sodę, kawę zbożową, mleko oraz roztrzepane jajka. Wszystko energicznie mieszamy. Cały czas mieszając dodajemy stopniowo mąkę  przesianą przez sitko.

Piekarnik nagrzewamy do temperatury 175 stopni. Formę prostokątną smarujemy masłem i posypujemy mąką lub wykładamy papierem do pieczenia.

Masę wlewamy do formy i wstawiamy do piekarnika. Pieczemy przez około 50 minut, do tzw. suchego patyczka. Piernik wyjmujemy z piekarnika i studzimy. Po całkowitym wystudzeniu, pozbywamy się papieru jeżeli był użyty, wyrównujemy ciasto odkrawając uwypuklenia, wkładamy ciasto ponownie do foremki i smarujemy powidłami.

Żelatynę rozpuszczamy w ¼ szklance ciepłej wody. Schłodzoną kremówkę ubijamy i dodajemy powidła śliwkowe i żelatynę wszystko dokładnie mieszając , można użyć miksera.

Mus wylewamy na ciasto piernikowe i wstawiamy do lodówki , aby stężało.

Czekoladę rozpuszczamy w „kąpieli wodnej” i dodajemy śmietankę aby polewa była lśniąca i odpowiednia do krojenia.

Stężałe ciasto polewamy czekoladą i ponownie wkładamy do lodówki aby zastygło.

Następnie kroimy w kwadraty i zjadamy z rodziną i przyjaciółmi przy świątecznym stole . Smacznego.