881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Tłum gromadzi się w wiejskim kościele, kiedy na Hostii "ukazuje się" twarz Pana Jezusa

Vilakannur: ponad 10 000 osób zebrało się w wiejskim kościele w archidiecezji Tellicherry w Kerala w Południowych Indiach – po rozejściu się wiadomości o pojawieniu się podczas porannej Mszy – twarzy Jezusa na Hostii. Archidiecezja powołała zespół celem przebadania tego, co wydarzyło się w Kościele Chrystusa Króla w Vilakannur, jakieś 50 km na wschód od miasta Kannur. Sześćdziesięcioletni proboszcz – Fr. Thomas Pathickal – powiedział: „Kościół nie spieszy się z popularyzacją takich wydarzeń” powiedział dla portalu mattersindia.com.

Kapłan, który przybył do parafii trzy lata temu – wyjaśnił, iż zastosował się do instrukcji arcybiskupa George Valiaattam z Tellicherry – zalecającej zamknięcie „cudownej” hostii w tabernakulum i pozostaniu z wiernymi na modlitwie w kościele. Aktualnie w świątyni modli się ponad 500 osób, oczekując na decyzję archidiecezjalnego zespołu badającego o wystawieniu hostii na widok publiczny.

Przedstawiciele policji oraz służby odpowiadające za porządek publiczny przybyli na miejsce, ponieważ ludzie z innych parafii zaczęli się gromadzić w Vilakannur, a pojazdy zablokowały drogę do Paithalmala – słynnego obszaru turystycznego. Ksiądz proboszcz wyjaśnił, iż cud wydarzył się, kiedy parafia przygotowywała się do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzonej 24 listopada w trakcie Podniesienia na Mszy Św. o godz. 7 rano – Hostia Św. stała się duża i jaśniejsza, wkrótce pojawiła się twarz Pana Jezusa. Kapłan umieścił hostię w monstrancji i wystawił na ołtarzu do adoracji. Setki ludzi ujrzało jaśniejącą twarz, która była czarno-biała. Założona w 1962 roku parafia liczy ponad 500 rodzin i