881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Chris Pratt zaskoczył wszystkich zebranych na ceremonii wręczenia nagród filmowych i telewizyjnych MTV. W przemówieniu po otrzymaniu Generation Award wygłosił kazanie.

 

Możecie go znać z takich hitów jak „Strażnicy Galaktyki”, czy nowe wersje „Parku Jurajskiego”. Był leniwym Andym w „Parks and Recreation” i nieustraszonym Peterem Quillem w ostatniej części Avengersów. Nie da się ukryć – od kilku lat Chris Pratt jest na fali i nie planuje się zatrzymać.

 

Gdy miał 20 lat doświadczył nawrócenia i odtąd kiedy tylko może, mówi publicznie o Bogu. Jego przemówienie na ostatniej gali MTV wywołało gromkie brawa, ale i fale śmiechu, bo to aktor obdarzony ogromnym poczuciem humoru.

 

Pratt na poważnie potraktował nazwę otrzymanej nagrody. „To Generation Award (Nagroda Pokoleniowa), a ja zamierzam mówić do was – kolejnego pokolenia. Akceptuję tę odpowiedzialność jako starszy od was, także – słuchać! Oto dziewięć reguł Chrisa Pratta, zwycięzcy Generation Award ” – rozpoczął swoje przemówienie, które wkrótce okazało się… bardzo dobrym kazaniem.

 

„Po pierwsze – oddychaj. Jeśli nie będziesz, to się udusisz. Po drugie – masz duszę. Uważaj na nią. Po trzecie – nie bądź gnojkiem. Jeśli jesteś silny, to broń innych. Jeśli jesteś mądry, z pokorą wpływaj na innych. Siła i mądrość mogą być bronią i nie wyciągaj jej w stronę słabszych, byłbyś wtedy oprawcą. Bądź większy od oprawców” – mówił gwiazdor.

 

„Po szóste – Bóg istnieje. Bóg Cię kocha. Bóg chce dla Ciebie wszystkiego, co najlepsze. Uwierz w to. Ja w to wierzę” – te słowa wywołały wielki entuzjazm publiki.

 

Siódemki tu nie przytoczymy. Musicie uwierzyć, że jest naprawdę praktyczna, choć mówiąc nieco oględnie – mało elegancka. Zaraz potem padła ósemka: „Naucz się modlić. To proste i dobre dla Twojej duszy”.

 

„Na koniec, dziewiąte – nikt nie jest doskonały. Jesteś niedoskonały. Zawsze taki będziesz, ale jest wielka siła, która Ciebie takim i taką stworzyła, a jeśli masz w sobie wolę, by to przyjąć, to spłynie na Ciebie łaska, a łaska jest darem. Za tę łaskę ktoś inny zapłacił swoją krwią. Nie zapominaj o tym. Nie traktuj tego jako czegoś oczywistego” – zakończył z mocą Pratt.

 

deon.pl