881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

…pontyfikat Jana Pawła II jest czwartym co do długości w dziejach Kościoła .

…papież Jan Paweł II biegle władał 7 językami ? Był to; Włoski, Hiszpański, Angielski, Łaciński, Francuski, Niemiecki i Rosyjski…

…Jan Paweł II był pierwszym papieżem czytającym bez okularów. Był również pierwszym papieżem noszącym zegarek na rękę. Poza tym Karol Wojtyła był również pierwszym papieżem jeżdżącym na nartach, uprawiającym wspinaczkę górską, pływającym kajakiem, Pierwszym który czysto odśpiewał „Ite, missa est” i pierwszym w dziejach Słowianinem wybranym na głowę Kościoła. Był również największym podróżnikiem wszechczasów spośród wszystkich papieży.

…dzienny przegląd wiadomości z całego świata przygotowywał dla Ojca Świętego zespół księży pracujących w watykańskim Sekretariacie Stanu. Każdego ranka czytali oni około 30 dzienników z Włoch i innych krajów, wybierali artykuły i pisali z nich krótkie streszczenia. Tak przygotowany raport składał się z około 20 stron i składany był papieżowi każdego ranka o godzinie dziesiątej rano.

…przydomek Karola Wojtyły brzmi Lolek i został mu on nadany już w dzieciństwie. Nadal używają go jego rodzina i przyjaciele z Polski.

…w każdą podróż zagraniczną Jan Paweł II, zabierał z sobą pojemniki ze swoją własną krwią. Działo się tak, ponieważ ma bardzo rzadką grupę krwi, a w sytuacji krytycznej urzędnicy Watykanu nie chcieli polegać na zagranicznych bankach krwi.

…papież Jan Paweł II miał do swojej dyspozycji basen zbudowany z betonu i szkła na gruntach pałacowych. Lecz  był on czymś więcej niż tylko basenem, ponieważ znajduje się tam także sauna, solarium i sala gimnastyczna.