881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Jeszcze do wtorku można nadsyłać selfie, które posłużą do stworzenia wirtualnego obrazu „Jezu, ufam Tobie”. „Malowidło” zostanie zaprezentowane online, na stronie internetowej image2016.pl, 31 lipca, w rocznicę Światowych Dni Młodzieży 2016.

 

Zgłoszenia należy nadsyłać za pośrednictwem image2016.pl, drogą mailową albo na Facebooku.

 

„Obraz, złożony z kilkunastu tysięcy zdjęć ludzi ze wszystkich krańców świata, będzie pamiątką ŚDM” – powiedziała PAP jedna z organizatorek akcji Katarzyna Walkowska.

 

Będzie to drugi obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie. Pierwszy powstał przed ŚDM 2016. Internetowa akcja „Wymaluj obraz” cieszyła się wówczas tak ogromną popularnością, że organizatorzy – wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach – postanowili ją kontynuować w postaci drugiej edycji i stworzyć jeszcze większą niż ta pierwsza kompozycję „Jezu, ufam Tobie”.

 

W związku z tym ogłosili drugą edycję projektu „Wymaluj obraz”. Zainteresowani do 20 listopada ub.r. (zakończenie Roku Miłosierdzia) mogli nadsyłać selfie na potrzeby drugiego obrazu. Do organizatorów akcji wciąż napływały jednak zdjęcia, stąd decyzja o przedłużeniu terminu przyjmowania selfie do 25 lipca br.

 

Projekt „Wymaluj obraz”, zainicjowany przed ŚDM 2016, miał połączyć ludzi z całego świata, w tym tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjechać na spotkanie z papieżem do Krakowa.

 

Zainteresowani nadsyłali zdjęcia za pośrednictwem strony internetowej image2016.pl. Blisko 15 tys. fotografii zostało zmontowanych za pomocą programu komputerowego. W ten sposób powstało jedno wielkie „malowidło”, które na czas ŚDM wydrukowano na sztywnym nieprzemakalnym materiale. Obraz do listopada był prezentowany przed sanktuarium w Łagiewnikach, każdy mógł do niego podejść i spróbować odnaleźć swoją podobiznę. Można było się także odnaleźć na wirtualnej wersji obrazu. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób, w tym prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.

 

Obraz „Jezu, ufam Tobie”, który został wydrukowany na ŚDM, znajduje się w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.