881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Kolejny  numer naszego parafialnego informatora zastaje nas w II niedzielę Adwentu, w dniu rozpoczęcia naszych Adwentowych Rekolekcji Parafialnych.

Może warto więc choć w kilku słowach przypomnieć czy są owe rekolekcje. Słowo to pochodzi od łacińskiego „collecto”, „-are” („zbierać”), do którego dopisano przedrostek „re-„, który tłumaczyć można jako „znów”, „ponownie”.

Są więc rekolekcje ponownym zbieraniem. Zapytać można jedynie: „zbieraniem czego?”

W każdych rekolekcjach chodzi zawsze o to, by choć na chwile zatrzymać się w pędzie świata, i spojrzeć na swoje serce, na swoje relacje z Bogiem i ludźmi. W tym rekolekcyjnym zatrzymaniu możemy dostrzec, przy odpowiedniej uwadze, co w naszym życiu „rozsypało się”, mimo tego, że wygląda z pozoru całkiem dobrze.

Rekolekcje, mówiąc to trochę kolokwialnie mają pomóc pozbierać się nam samym, ale są też czasem, który może dać nam siłę i wolę do naprawienia relacji między nami i Bogiem, a także między nami
i ludźmi. Ma to szczególne znaczenie w kontekście zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Mówimy o tych świętach, że są świętami miłości i pokoju. Niestety, coraz częściej niezgoda, rozłamy i brak pokoju serca niszczy atmosferę Narodzenia Jezusa.

Skorzystajmy więc z czasu adwentowej zadumy i zdobądźmy się na słowa: przepraszam, dziękuję, proszę – wobec siebie nawzajem. To przecież niewiele, a bardzo często może uczynić cuda z naszymi konfliktami i nieporozumieniami, których nam nie brakuje.

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru gazetki parafialnej – gazetka32.