881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Listopad w sposób zupełnie zrozumiały kojarzy się każdemu z nas z czasem szczególnej modlitwy za zmarłych. Sprzyja temu atmosfera jesieni, wskazująca na przemijanie, skłaniająca ku nostalgii i refleksji. Jednakże nie jest to jedyna treść, wokół której możemy się w tym szczególnym miesiącu skupić.

Listopad jest także miesiącem,
w którym wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki i muzyków kościelnych.
Z tego bierze się pomysł, by treść naszego miesięcznego informatora tym razem podporządkować jej osobie i sprawie muzyki
w Kościele.

Jest to temat szeroki, zawierający wiele wątków. Wymagający również pewnej wiedzy i rozeznania, ale i uznania prawdy, że liturgia nie jest naszą prywatną własnością, więc nie możemy z nią czynić wszystkiego co tylko sobie obmyślimy.

Z tego wynika to, że za muzykę w Kościele odpowiedzialnymi są zawsze osoby odpowiednio do tego przygotowane, posiadające przygotowanie nie tylko muzyczne, ale także odpowiednią wiedzę z zakresu liturgiki i teologii. Chciejmy więc, poznając postać ich patronki, pamiętać o nich wszystkich w modlitwie, by z oddaniem podejmowali swoje posługiwanie, ciesząc się Bożym błogosławieństwem i potrzebnymi im do tego łaskami.

 

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru gazetki parafialnej – gazetka31