881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Sierpień w naszym kraju to miesiąc poświęcony w szczególny sposób trzeźwości i abstynencji. Że jest to ważne i potrzebne nie trzeba chyba nikomu zbytnio tłumaczyć. Sami wiemy ile zła i szkody może przynieść nierozsądne korzystanie alkoholu, nie wspominając już o wypadku popadnięcia w nałóg.

24 lipca, w niedzielę odczytywany był we wszystkich polskich kościołach list apelujący o zachowanie trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Jednym z wielu argumentów, podanych przez biskupa Tadeusza Bronakowskiego dla zachęty do tego dzieła była zachęta do ofiarowania swojej abstynencji w intencji osób uzależnionych. Może warto spróbować w ten sposób potraktować to wyzwanie, będące jednocześnie świetną okazją do sprawdzenia swojej osobistej wolności wobec alkoholu?

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru gazetki parafialnej – gazetka28