881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Nie zawsze należy pytać , ażeby się czegoś od kogoś dowiedzieć . Czasem jest znacznie lepiej pozwolić się wypytywać, bo z postawionych pytań można więcej się dowiedzieć o tym , co dany człowiek wie , a czego nie wie, do czego zmierza albo czego się obawia, niż gdyby samemu stawiał pytania.

   

&

Spytano się kiedyś wybitnego Kapłana, czy młodemu człowiekowi bardzo pobożnemu ale niezbyt mądremu można poradzić , żeby został księdzem. Odpowiedział : „ Nie, bo pobożność wywietrzeje , a głupota zostanie”

  

&

Istotne i głębokie zmiany dojrzewają w ciszy i są na razie niewidoczne. Zmiana , zaczynająca od krzyku, jest zawsze płytka i nieistotna.

  

    

&

Ludzie tchórzliwi wystrzegają się prawdziwej przyjaźni w obawie, ażeby osoba przyjaciela nie stała się dla nich w pewnej chwili kłopotliwa.

   

&

Kto chce zbyt szybko wypłynąć , może łatwo utonąć.

   

&

W stosunkach między kobietą i mężczyzną jedno tym bardziej zdobywa drugie na własność, im mniej je jako swoją własność uważa. Każde więzy wywołują chęć ich rozluźnienia , a nawet ucieczki.

   

&

Jest rzeczą zrozumiałą , że człowiek, w którym nie ma żadnej głębi , ceni zarówno u siebie jak i u innych przede wszystkim powierzchnię.

 

Jerzy Drobnik