881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

1.    Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Niech dla nas wszystkich ten czas będzie czasem szczególnego skupienia i modlitwy, wyrażonym przez udział w liturgii i nabożeństwach.
2.    Dzisiaj w kościele katedralnym w Gliwicach odbywa się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Rozpoczęcie o godzinie 14.00, wyjazd z Bobrka ok. 12.40. Prosimy o zabranie ze sobą palm.
3.    Zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje. Pamiętajmy o rekolekcjonistach we wdzięcznej modlitwie. Jako duszpasterze, dziękujemy wam za udział w naukach i nabożeństwach tego czasu. Liczymy na błogosławione owoce tych rekolekcji dla całej naszej Parafii. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej za wspólną modlitwę i ofiary.
4.    W poniedziałek, 2 kwietnia, przypada VII rocznica Śmierci błogosławionego Jana Pawła II.
5.    W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła prosimy mieszkańców ulicy Konstytucji 2-16 (numery parzyste) i wszystkich chętnych parafian. Sprzątanie odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
6.    W tym tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek w godzinach 8-16 i w czwartek 8-12.
W Wielką Środę, kancelaria będzie nieczynna. Wyjątkiem są sprawy pogrzebowe. Do swojego normalnego trybu pracy, kancelaria powróci od czwartku po świętach.
7.    Zbiórka Ministrantów w środę o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.
8.    W Wielki Czwartek o godzinie 9.30 w katedrze, sprawowana będzie Msza Krzyżma. Uczestniczą w niej wszyscy kapłani, koncelebrując ją wraz z Biskupem Ordynariuszem. Podczas tej Mszy świętej, nie będzie w parafii sakramentu pokuty.  Spowiedź w Wielki Czwartek od godz. 15.30 do 17.00. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18.00.
9.    W Wielki Piątek obowiązuje tzw. post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
10.    Ceremonie Wielkiego Piątku sprawować będziemy o godz. 18.00.
11.    Ofiara składana u Bożego Grobu, będzie przekazana na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie
i kościołów w Ziemi Świętej.
12.    W sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim o godz. 14.00 i 15.00. Zebrane ofiary będą przeznaczone na biednych.
13.    Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę, będzie sprawowana o godzinie 18.00, prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
14.    Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00.
15.    W tym tygodniu nie odbywają się spotkania formacyjne grup parafialnych oraz zbiórka zuchów. Wszystkich członków grup, zapraszamy do udziału w Liturgii i wspólnej modlitwie.
16.    Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na diecezję i seminarium duchowne. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele parafialnej grupy Caritas.
17.    Pragniemy poinformować parafian, iż w środę wiatr zerwał kolejne połacie naszego dachu na kościele. Szkody zostały naprawione przez grupę wysokościową. To wydarzenie jednak znowu uszczupliło naszą parafialną kasę.
18.    Ponawiamy naszą prośbę o opłacanie grobów, których czas rezerwacji się już zakończył. Po Świętach Wielkanocnych rozpoczniemy rozbiórki pomników przeznaczonych do likwidacji, a których opiekunowie nie zareagowali na nasze wezwanie do zapłaty umieszczone na pomnikach przed Uroczystością Wszystkich Świętych.