881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1.      Dziś przypada uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego papieża Jana Pawła II. Jest to szczególny akt Kościoła, wyrażający pewność, że JP II osiągnął pełnię zbawienia i zezwalający na publiczny kult Jego osoby. Dziś po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Podczas nabożeństwa majowego chcemy podziękować Bogu przez ręce Maryi za dar Jana Pawła II i jego beatyfikacji.
  2. Także dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystość ustanowiona przez Jana Pawła II. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii.
  3. Dziś pierwszy dzień maja. Rozpoczynamy czas szczególnej modlitwy maryjnej podczas nabożeństw majowych. W naszej parafii będą one sprawowane: od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcamy do codziennego udziału w nich i wspólnej modlitwy.
  4. Jutro przypada liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przeniesiony z 23 kwietnia.
  5. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. W tym dniu msze św. odprawione będą o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
  6. W środę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona hutników i strażaków. Uroczysta Msza Święta w ich intencji oraz pracowników wszystkich spółek działających dziś na terenie byłej huty zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Zapraszamy obecnych właścicieli, prezesów, pracowników, emerytów i ich rodziny do wspólnej modlitwy.
  7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w Mszach św. wotywnych, nabożeństwach i do korzystania z Sakramentu Pokuty. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku w kancelarii parafialnej.
  8. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Plac na Bobrku nr 1-9 i Wytrwałych nr 1-13. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty.
  9. Zajęcia artystyczne dla dzieci w sobotę o godzinie 13.00. Od 26 kwietnia w każdy wtorek o godz. 13.00 prowadzone są zajęcia hafciarskie dla dorosłych.

10.   Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie miało miejsce w czwartek o godz. 16.00 w kościele. Obecność dzieci jest obowiązkowa (!)

11.  W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

12.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz kolejny numer naszego comiesięcznego informatora „Święta Rodzina”.

13.  Wskutek awarii niedostępna jest aktualnie bieżąca woda na cmentarzu. Do czasu jej usunięcia będzie można korzystać z wody znajdującej się w tzw. „studzience”. Za utrudnienia i niedogodności przepraszamy.

14.  W kaplicy MB Fatimskiej została umieszczona wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 3, wykonanych w ramach Dni Papieskich przed Beatyfikacją Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich parafian do zapoznania się z nią po Mszach Świętych.