881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

 1. Rozpoczął się okres wakacji. Msze św. w naszej parafii w tym czasie będą sprawowane wg intencji ofiarodawcy, bardzo prosimy o zapoznanie się z informatorem parafialnym.
 2. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od 10.00 do 14.00 i w czwartek od 8.00 do 12.00. W dniach od 16 do 27 lipca, nasza pani kancelistka wyjeżdża na urlop, w związku z tym dyżur wtorkowy i czwartkowy będzie zawieszony. Dyżur księży będzie zawsze do pół godziny po Mszy św. W nagłych wypadkach prosimy o korzystanie z naszego telefonu duszpasterskiego.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, w związku z tym nie ma kazania. Zapraszamy do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu i na nabożeństwo o godz. 16.30.
 4. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii o godz. 17.00
  i w ramach nowenny ku czci MB Nieustającej Pomocy, po wieczornej mszy św.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i udziału we Mszy świętej oraz
  w nabożeństwach wotywnych: czwartek godz. 17.30 – Godzina święta, piątek
  o 17.30 nabożeństwo do NSPJ, w sobotę 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 6. W sobotę tradycyjne odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii parafialnej.
 7. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy tradycyjnie w piątek o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Koronce od godz. 15.30 jest okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 8. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w tym tygodniu, w piątek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ulic: Plac na Bobrku 1-9, Wytrwałych 1-13. Jochymczyka 1-13, Żwirowej 1-9, Stalmacha 1-6. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości, dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła.
 9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
 10. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w niedzielę o godz. 8.30
 11. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby diecezji i seminarium duchownego, przed kościołem zbiórka na cele parafialnej grupy CARITAS.
 12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Rafała Sierlę, budowniczego nowego kościoła w Bytomiu. Ofiara w tym dniu przeznaczona będzie na prace budowlane Kościoła św. Józefa.
 13. Przypominamy o regulowaniu opłat rezerwacyjnych na cmentarzu. Ich wysokość to 30 zł na rok.
 14. We wtorek ubiegłego tygodnia miało miejsce odebranie prac prowadzonych w budynku plebanii przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz komisję kurialną. Jednogłośnie stwierdzono, że prace zostały wykonane bez zarzutu, a kolejne idą we właściwym kierunku. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, bez ich pomocy wszelkie przedsięwzięcia byłyby niemożliwe.
 15. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin.