881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W naszej diecezji to ROK RODZINY.  Niedziela, którą przeżywamy jest Niedzielą Adoracyjną w naszej Parafii. Rezygnujemy z kazania aby we wspólnej Adoracji uwielbić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Uczestników wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w Adwentowym czasie do uczestnictwa w Roratach i innych nabożeństwach. Niech będzie to, po ROKU WIARY, czas szczególnego świadectwa tego w co wierzymy.

Zapraszamy na Roraty:

Dzieci: poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, wtorek, czwartek o godz. 7.00

Młodzież: czwartek godz. 18.00 (w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania)

Dorośli: wtorek godz. 18.00

Wzorem lat ubiegłych prosimy dorosłych o skromne podarunki słodyczy, które każdego dnia będziemy losować wśród dzieci biorących udział w konkursach (niech to będzie choćby mały batonik, czekolada, które sprawią radość najmłodszym).

 1. 2.     Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i diecezji. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wszelkie składane ofiary, przede wszystkim za zrozumienie potrzeb i zaufanie. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na cele parafialnej grupy Caritas. Kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną 15 grudnia.
 2. W środę obchodzić będziemy wspomnienie Świętej Barbary – patronki górników. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji górników, górników-emerytów, wdów po górnikach i wszystkich, którzy oddali swe życie i odeszli już na wieczną szychtę. Uroczysta Msza Święta o godz. 9.00.
 3. Spotkanie dla bierzmowańców III klas gimnazjalnych w środę o 18:00. Prosimy o przynoszenie Pisma Świętego.
 4. W czwartek o 17.30 zapraszamy na Nowennę do Świętej Rodziny i modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionych małżonków Marii i Luigiego Quattrocchi z indywidualnym błogosławieństwem sakramentalnym osób. Po Roratach dla młodzieży modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po Koronce okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania, z racji I piątku miesiąca, do godz. 17.00.
 6. W sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. O sprzątanie Kościoła, po piątkowej Mszy Świętej wieczornej, prosimy w tym tygodniu mieszkańców ul. Konstytucji 28-72 (numery parzyste i nieparzyste). Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty.
 8. W sobotę spotkania dla Ministrantów, Marianek i Scholii o stałych porach.
 9. Dnia 4 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 

 1. Także w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy starszych ministrantów i mężczyzn do dalszych prac przy naszej stajence. Jak co roku w każdą sobotę będziemy uzupełniać ją kolejnymi elementami zbliżając się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie w ubiegłą sobotę.
 2. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą miały miejsce 21 grudnia o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do 14 grudnia.
 3. Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcamy opłatki i będzie już możliwość zaopatrzenia się w nie, w zakrystii i kancelarii.
 4. Do nabycia są także kartki świąteczne w cenie 2 zł, Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże – 12 zł, małe – 5 zł) oraz opłatki. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Tak jak bywało to w latach wcześniejszych Panie z Grupy Caritas odwiedzą naszych Parafian w domach z opłatkiem na stół wigilijny. Spotkanie dla Pań, które włączą się w to dzieło i chętnych do pomocy w poniedziałek po Roratach w salce na plebanii.
 5. W przyszłą niedzielę – Niepokalanego Poczęcia NMP – na Mszy Świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji Dzieci Maryi z naszej parafialnej grupy oraz w intencji ich rodzin. O godz. 16.30 natomiast zostanie odprawione nabożeństwo z przyjęciem medalików przez dziewczęta. Po nabożeństwie zapraszamy dzieci i ich rodziców na spotkanie do salki na plebanii.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej o godzinie 15.30 na Plebanii.
 7. U ministrantów można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, który będzie dużą pomocą w Roratach dla najmłodszych. Są także czasopisma: Głos Ojca Pio i Różaniec.

SPRAWY GOSPODARCZE:

 1. W drugim tygodniu grudnia zostaną poddane remontowi nasze organy. Instrument wymaga wymiany pewnej części, która przywróci mu dawną świetność  brzmienia i niezawodne działanie na przyszłość. Ta wymiana może wyłączyć, choć może się uda że nie, na pewien czas, nasz instrument z użytku. Musi być zdemontowana pewna część piszczałek. Instrument po naprawie zostanie także nastrojony.
 1. Wcześniej zapowiedziana sprawa renowacji serc naszych dzwonów. Otrzymaliśmy wycenę od Firmy Rduch, która zajmuje się naszymi dzwonami od wielu lat. Koszt inwestycji jaką musimy ponieść to 11 550 złotych. (szczegóły oferty są wywieszone w gablocie w przedsionku kościoła).