881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś w pierwszą Niedzielę miesiąca – nie ma kazania – na zakończenie Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej grupy Caritas. Dziękujemy za wasze ofiary.
 2. W czasie Wielkiego Postu będą odprawiane następujące nabożeństwa pokutne:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30;

Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o 17.30;

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30.

Kazania pasyjne w tym roku głosi diakon Damian Kwak.

Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do zakrystii, kancelarii  lub do skarbony.

 1. W poniedziałek o 18.15 w salce spotkanie dla gimnazjalistów z klas trzecich. Obecność obowiązkowa.
 2. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.
 3. W środę po wieczornej Mszy świętej, o 17.30, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek o 15.30 przymiarka strojów dzieci Pierwszokomunijnych.
 5. W tym tygodniu przeżywać będzie pierwszy czwartek i piątek pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy na poranne Msze Święte wotywne oraz nabożeństwa zaraz po nich. W sobotę od 8.30 odwiedziny osób chorych i starszych. Zapisów dokonujemy w kancelarii w godzinach urzędowania.
 6. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio po nabożeństwie spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych do godziny 16.00.
 7. Po piątkowej Drodze Krzyżowej o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Czajkowskiego numery 1-20. Za wykonaną pracę oraz złożoną ofiarę już teraz bardzo dziękujemy.
 8. Spotkanie Scholi parafialnej w piątek o 15.30, Ministrantów w sobotę o 10.00, natomiast dla Marianek o 9.00.
 9. Już od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu w zakrystii i kancelarii można zakupić Paschaliki Wielkanocne w cenie 3 zł za sztukę.
 10. W niedzielę 8 marca z okazji Roku Życia Konsekrowanego gościć będziemy w Parafii Siostry Boromeuszki z Gliwic, które zaprezentują charakter swojej posługi  i powołania oraz po Mszach będą kwestować na swoją działalność.
 11. Do trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu włącznie prosimy Was o zgłaszanie nazwisk kandydatów do Nowej Rady Parafialnej. Kartki z kandydatami można wrzucać do skarbony. Wybory z pośród przedstawionych kandydatów odbędą się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 15 marca br.
 12. Prosimy o wskazanie, które mogą potrzebować pomocy w okresie świątecznym. Można uczynić to anonimowo podając adres na kartce i wrzucając ją do skarbony.