881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W pierwszą niedzielę sierpnia po Mszach Świętych zostanie przeprowadzona zbiórka na zakup protez dla Judyty, dziewczyny, która na początku roku w wypadku straciła obie nogi.
 2. Przypominamy, że w czasie wakacji, w tygodniu, odprawiana jest często jedna Msza Święta w ciągu dnia: rano lub wieczorem, zgodnie z intencją ofiarodawcy. Prosimy o zapoznanie się z porządkiem nabożeństw.
 3. W poniedziałki po Mszach Świętych nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molli.
 4. W środy po Mszach Świętych zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Koronce Spowiedź do godz. 16.00.
 6. W soboty o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca w dobre przeżycie niedzieli.
 7. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę sierpnia, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy naNieszpory i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 8. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia zapraszamy na poranne Msze i nabożeństwa.
 9. 13 sierpnia (piątek) zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.30.
 10. 15 sierpnia (sobota) przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Ze względu na to, iż jest to święto nakazane, Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Podczas Mszy Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 11. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia (od 9.00 do 17.00). W poniedziałki kościół jest zamknięty w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek.
 12. Zawieszone są cotygodniowe zbiórki na środki czystości. Indywidualne ofiary oraz wszelkie inne prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji). Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy.
 13. Są jeszcze wolne intencje: 12.08 o 7.00, 08 o 11.00, 21.08, 27.08. Chętnych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania.
 14. Sprawy pogrzebowe należy zacząć załatwiać najpierw w kancelarii parafialnej, dopiero później w zakładzie pogrzebowym. Wracamy też do zwyczaju oznajmiania dzwonem żałobnym odejścia członków naszej wspólnoty na ucztę Pana.
 15. W czasie urlopowo-wakacyjnym kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w zmienionych godzinach. Dyżury kancelarii w miesiącu sierpniu będą we wtorek od 10.00 do 14.00 oraz w czwartek od 8.00 do 12.00. Po 15 sierpnia można będzie zamawiać Msze Święte na rok 2021.
 16. W sobotę 8 sierpnia o godz. 16.00 zapraszamy na krótkie spotkanie robocze członków naszej Rady Parafialnej. Prosimy o pełny rygor sanitarny. W czasie spotkania obowiązują maseczki lub przyłbice.
 17. Do początku września zawieszone są dyżury duszpasterskie. Jesteśmy do dyspozycji parafian pod numerem telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 18. Wszystkim Parafianom życzymy udanego letniego wypoczynku. Przypominamy, że czas wakacyjnych wyjazdów nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 19. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa bytomska idzie w sobotę 22. sierpnia z Boronowa do Konopisk. Jest możliwość dojazdu do Boronowa autokarem. Zapisy w naszym dekanacie do 9. sierpnia tylko w parafii Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach.