881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1.     Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii święty czas Misji. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie O. Jozafata – Gwardiana zakonu Ojców Franciszkanów z Wrocławia. Misje będą trwać od dzisiaj do następnej niedzieli,           9 września, gdyż wtedy to będziemy obchodzić 110 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Szczegółowy plan Misji zostanie rozdany wszystkim przy wyjściu po zakończonej Eucharystii. Można się z nim zapoznać także na stronie internetowej naszej parafii.
 2.       Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa i nauki stanowe:

w poniedziałek (godz. 17.00): wszystkich małżonków, a szczególnie:

rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św.

rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

we wtorek: procesja na cmentarz z modlitwą za naszych bliskich zmarłych,

zapraszamy wszystkich, których bliscy zmarli spoczywają na naszym

cmentarzu

w środę (godz. 17.00): wszystkich czcicieli Matki Bożej

w czwartek (godz.18.00): młodzież przygotowująca się do Sakramentu bierzmowania

(kl. I-III gimnazjum), młodzież licealną i studentów, młodzież pracującą

 1.       Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Seminarium i Diecezji. Przed kościołem zbiórka na potrzeby parafialnej grupy Caritas. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Klasztoru Ojców Franciszkanów we Wrocławiu jako podziękowanie za trud podjęcia się głoszenia Misji Świętych w naszej Parafii.
 2.      Kancelaria parafialna jest czynna przez okres Misji we wtorek i czwartek 8.00-16.00. W pozostałe dni dyżur księży zawsze do pół godziny po Mszach św. W nagłych wypadkach prosimy o korzystanie z naszego komórkowego telefonu duszpasterskiego  692 334 903.
 3.       W piątek o godzinie 15.00 odmówimy tradycyjnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4.      W czasie misji jest okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania pół godziny przed Mszą Świętą. Dla dzieci w godzinach podanych w programie Misji.
 5.       Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła. W tym tygodniu, wyjątkowo w sobotę o godzinie 10.30, prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni mieszkańców ul. Rataja 1-8 i wszystkich chętnych do pomocy.
 6.       Odwiedziny chorych i starszych parafian będą miały miejsce w najbliższą sobotę, w czasie Misji. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 7.       W sobotę o godz. 16.45 zbiórka wszystkich Ministrantów i Marianek.
 8.   Także w sobotę o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9.   Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 8.30.
 10.  Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Przyjmujemy już w kancelarii parafialnej intencje na rok 2013.