881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na cele CARITAS diecezji i parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 2. Klasy II (dzieci komunijne) proszę po zakończonej Eucharystii o pozostanie w kościele celem sprawdzenia obecności.
 3. Dziś, po wieczornej Mszy św.  zapraszamy na spotkanie grupy małżeńskiej, poświęcone tematowi miejsca rodziny w prawie kościelnym i cywilnym.
 4. W poniedziałek, na godzinę 18.30 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania III roku przygotowania na ich spotkanie formacyjne.
 5. We wtorek o godzinie 16.00 zbiórka zuchów.
 6. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej lub u kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 7. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty i udziału w Mszach świętych i nabożeństwach wotywnych.
 8. W czwartek o godz. 19.00 msza św. młodzieżowa, obowiązkowa dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 9. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce spowiedź dla wszystkich dzieci i młodzieży. O godz. 17.00 Msza Św. szkolna. Prosimy rodziców by przypominali swoim pociechom o tym obowiązku.
 10. Spotkanie Marianek i dziewcząt, które chciałyby należeć do tej grupy w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Ministranci mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy też wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 11. O sprzątanie Kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ulicy Plac na Bobrku 1–9 i Wytrwałych 1-13.
 12. W ciągu całego tygodnia zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca, zawsze pół godziny przed poranną Mszą Świętą, w niedzielę o godz. 8.30. Wieczorne nabożeństwa różańcowe odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 13. W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się próba scholi parafialnej. Zapraszamy na nią wszystkie chętne dzieci. Zaś o godz. 13.30 zapraszamy na spotkanie grupy artystycznej. Liczymy, że tak jak w roku ubiegłym, będą się one cieszyć dużym powodzeniem.
 14. Zachęcamy Parafian do zamawiania Mszy Św. na rok 2012. Szczególnie prosimy obchodzących jubileusze i rocznice o jak najszybszy kontakt z kancelarią parafialną.
 15. Prosimy parafian o czynienie już porządków na cmentarzu. Szczególnie prosimy o usunięcie z grobów starych zniczy, wieńców i innych ozdób, aby uniknąć dużego gromadzenia śmieci przed Uroczystością Wszystkich świętych. Prosimy także o rozsądne korzystanie z wody, w związku z ostatnimi podwyżkami, zgodnie z ustaleniami  Rady Parafialnej opłata za wodę wynosić będzie 10 zł za rok. Na posiedzeniu Rady omówiono także formę pogrzebów z urną. Pogrzeb będzie miał następujący przebieg. Zgodnie z instrukcją KEP nie wprowadza się prochów do kościoła. Urna spoczywać będzie w kaplicy cmentarnej, wszyscy zaś żałobnicy gromadzą się na Eucharystii w Kościele. Po zakończonej Eucharystii konduktem udajemy Się do kaplicy cmentarnej, a stamtąd na miejsce złożenia prochów w grobie. Rada poruszyła też problem nieuregulowanych opłat rezerwacyjnych na cmentarzu. Zgodnie z postanowieniem Rady, nieuregulowanie opłaty rezerwacyjnej w ciągu 2 lat od zakończenia rezerwacji jest równoznaczne z usunięciem grobu, bez względu na jego stan. Parafia nie ma obowiązku powiadamiania o upływie rezerwacji.
 16.     Ze względu na incydenty na cmentarzu, bramy cmentarza będą zamykane o godzinie 19.00. Osoby kręcące się na cmentarzu po tym czasie mogą liczyć się z koniecznością wylegitymowania.