881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela Adwentu a zarazem w naszej Parafii niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszach świętych o godz. 9 i 11 wspólna Adoracja dla wszystkich uczestników liturgii. Adoracja dla uczestników wieczornej Mszy Świętej w sobotę o godz. 17.30, niedzielnej o godz. 16.30.
 2. Kolekta jest przeznaczona na budowę nowego Kościoła Św. Józefa w Bytomiu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej Parafii. Natomiast przed kościołem zbiórka na kościół na Wschodzie (zgodnie  z instrukcją KEP)
 3. Od jutra zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Roratach. Jak co roku, Roraty dla dzieci odprawiane będą: poniedziałek, środa i piątek o godz. 7.00, wtorek i czwartek o godz. 18.00. Roraty dla dorosłych w środę o godz. 17.00, a dla młodzieży w piątek o godz. 17.00. W soboty Roraty o godz. 9.00 dla wszystkich parafian.
 4. We wtorek obchodzimy Wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą  o godz. 8.30 wszystkich górników, górników-emerytów, rodziny górników i wszystkich Parafian. Modlić się będziemy o opiekę Św. Barbary dla żyjących i wieczną radość dla zmarłych górników.
 5. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać u odprawiającego kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 6. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze Święte i nabożeństwa.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce spowiedź dla wszystkich dzieci i młodzieży do godz. 17.00.
 8. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dziewczęta z grupy Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy Świętej zapraszamy dziewczęta i ich rodziców na poczęstunek do Sali na Plebanii. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Ośrodka w Rusinowicach.
 9. Prosimy mężczyzn i starszych ministrantów wyjątkowo w piątek na godz. 19.00 (z racji sobotniej Uroczystości) do pomocy przy stawianiu „stajenki”. Szczególnie prosimy o włączenie się w te prace Ojców dzieci pierwszokomunijnych. W tym roku – „ROKU WIARY” – przez wszystkie niedziele Adwentu będziemy nowymi elementami  „stajenki” ukazywać czas zbliżającego się Bożego Narodzenia.
 10. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o obowiązku uczestniczenia wraz z dziećmi we Mszy Świętej niedzielnej.
 11. Spotkanie grypy małżeńskiej w przyszłą niedzielę tj. 9. grudnia po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
 12. O sprzątanie Kościoła, w tym tygodniu w piątek o godz. 18.00, prosimy mieszkańców ul. Konstytucji 5-29 (numery nieparzyste). Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty.
 13. W sobotę zapraszamy na spotkania: Schola- godz. 10.00, zajęcia artystyczne dla dzieci o godz. 13.00.
 14. Staraniem Ks. Infułata Pawła Pyrchały powstała książka o Księdzu Prałacie Pawle Krafczyku. Można ją nabyć w kancelarii Parafialnej. Cena egzemplarza to 35 zł.
 15. Od dziś. do soboty 22 grudnia, w każdą sobotę i niedzielę, panie z grupy charytatywnej naszej parafii będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny odwiedzając mieszkańców naszej dzielnicy w domach. Opłatki poświęcamy tradycyjnie w pierwszą niedzielę Adwentu po Mszach Świętych. Prosimy i przypominamy, że ofiary zebrane przy tej okazji zasilają kasę potrzeb naszej Parafii.
 16. Są do nabycia świece „Caritas” – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 5 zł, duża 12 zł.
 17. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w niedzielę 16. grudnia o godz. 15.30.
 18. Uroczystość odpustową ku czci Św. Rodziny będziemy obchodzić 30 grudnia. Suma odpustowa o godz. 11.00.