881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo proszę o zapoznanie się z porządkiem sprawowanych Mszy Świętych i nabożeństw, który został zamieszczony w informatorze parafialnym i na naszej stronie internetowej. Dziękuje za składane do skarbony ofiary za informator. One pokrywają koszty papieru i druku. Idąc za przykładem innych parafii sugerowana cena za informator to 5 zł.
 2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca przeżywamy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach dekanalnego przygotowania do Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji. Po Mszach zbiórka do puszki na cele charytatywne – będzie to nasza jałmużna wielkopostna. Gorzkie żale – dziś i w następne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30. Kazania pasyjne głosi Ks. Michał Walczyński – wikariusz Parafii Św. Józefa w Rudzie Śląskiej.
 3. Na ołtarzu NSPJ wyłożona jest księga trzeźwości. Zachęcam do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych oraz rodzin zmagających się z nałogami.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej modlić się będziemy przez wstawiennictwo Świętej Matki Teresy z Kalkuty wypraszając dla nas wrażliwość serca na potrzeby bliźnich.
 5. W środę po Mszy porannej Nabożeństwo Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
 6. Tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na Msze Świętą wotywną i nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W piątki zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami za zmarłych o godzinie 17.45. Wypominki można zostawić w kancelarii, zakrystii lub wrzucić do skarbony przy tablicy ogłoszeń. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. W piątek
 8. Kancelaria parafialna urzęduje we wtorki i czwartki od godz. 8.00 do 16.00.
 9. Zapraszam do zamawiania intencji Mszy Świętych. W miesiącu marcu są jeszcze wolne intencje: 08.03 godz.7.00, 31.03 godz. 9.00
 10. W sobotę, 9 marca – odbędzie się w Gliwicach drugie spotkanie w ramach FORUM MŁODYCH. Ks. Bp Sławomir zaprasza także naszą młodzież na to spotkanie. Początek spotkania o godz. 9.45. Zakończenie w godzinach popołudniowych. Chętnych proszę o zgłaszanie się po Mszach Świętych w zakrystii.
 11. Rodziców dzieci przygotowujący się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy w niedzielę 10 marca na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 11.00. Na spotkanie prosimy rodziców o przyniesienie świec.
 12. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie w piątek 15 marca po Drodze Krzyżowej do Domu Świętego Józefa.
 13. 19 marca obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Józefa. Pamiętając o wyjątkowej roli naszego kościoła w Roku Świętego Józefa chciejmy uczcić Opiekuna Świętej Rodziny naszą wspólną modlitwą.
 14. W dniach od 20 do 22 marca odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze szkoły podstawowej . Program rekolekcji będzie podany dzieciom w szkole w ramach lekcji religii.
 15. W niedzielę 24 marca obchodzić będziemy Niedzielę Palmową a zarazem rozpoczęcie KONGRESU EUCHARYSTYCZNEGO w naszej Diecezji Gliwickiej.
 16. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas, które zapalimy na Wigilii Paschalnej a później na naszych świątecznych stołach. Cena świeczki to 3 zł.