881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji i seminarium duchownego. Przed kościołem zbiórka na cele parafialnej grupy Caritas. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Zachęcamy parafian do dobrego przeżycia Wielkiego Postu, zachęcamy do podjęcia postanowień, wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu i wstrzymania się od udziału
  w zabawach. Zachęcamy też, by jałmużnę wielkopostną składać do skarbony pod chórem, opisanej jako „ofiara na biednych”.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu po Mszach św. odprawimy nabożeństwo prosząc o nowe i święte powołania.
 4. W czwartek o godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa, która będzie szczególnym dziękczynieniem naszej młodzieży za dar Sakramentu Bierzmowania.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 6. Droga Krzyżowa, w piątek o godzinie 17.30 (zalecki za zmarłych można składać w zakrystii
  i kancelarii), Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.15.
 7. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Ustronie
  nr 1-7. Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanię.
 8. Katecheza sakramentalna: Klasa I i II gimnazjum jest zobowiązana do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Obecność dzieci pierwszokomunijnych będzie sprawdzana na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 9. Zajęcia z języka angielskiego w poniedziałek o godz. 19.30 (grupa dorosłych), spotkanie Marianek w piątek o godz.16.00.

10.  Spotkania sobotnie: zbiórka ministrantów – 9.00, schola – 10.00, zuchy – 11.00, zajęcia artystyczne – 14.00, nauka gry na gitarze – 15.30.

11.  Także w sobotę o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

12.  Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Modlitwa jest jednym z dzieł pokutnych, do których zobowiązani jesteśmy w sposób szczególny w Wielkim Poście. Zachęcamy tych
z parafian, którzy dawno nie zamawiali już Mszy św. za żyjących lub zmarłych ze swoich rodzin do uczynienia tego w tym szczególnym okresie.

13.  Zachęcamy młodzież naszej parafii do uczestniczenia w Niedzielę Palmową w uroczystościach w katedrze gliwickiej. Zapisy młodzieży w zakrystii i kancelarii parafialnej do końca tego tygodnia.

14.  Informujemy Parafian, że rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą miały miejsce 13 – 15 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Jan Matysek – proboszcz parafii WNMP w Biskupicach.

15.  Zachęcamy parafian do czynienia porządków na cmentarzu. Przypominamy i prosimy o segregację śmieci i składowanie ich w miejscach do tego przeznaczonych.

16.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz comiesięczny informator z ogłoszeniami i intencjami.

17.  W niedzielę 10.04.2011 po Gorzkich Żalach spotkanie grupy małżeńskiej. Będzie to spotkanie
o charakterze biblijnym: „Męka Pańska w ewangelii wg Św. Jana”.