881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
1. Dziś kolekta przeznaczona na potrzeby Parafii. Przeżywamy dziś II Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Święto Miłosierdzia, z tej racji nie ma kazania
a na zakończenie każdej Eucharystii będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Koronka w której modlić się będziemy o Miłosierdzie dla nas i całego świata.
Za tydzień prosimy was ofiary do puszek na potrzeby parafialnego Caritas.
2. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o godz.: 7.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy!
3. Także w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele próba generalna  dla młodzieży z klas trzecich, która przystąpi do sakramentu bierzmowania.
Na próbę kandydaci do bierzmowania przychodzą razem z rodzicami. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.
4. We wtorek podczas Eucharystii o godz. 18.00 ks. Prałat Andrzej Iwanecki, Proboszcz z parafii Świętego Franciszka w Zabrzu, udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
Młodzież gromadzi się w kościele o 17.35 i razem  ze swoimi świadkami zajmuje wyznaczone miejsce, dlatego prosimy nie zajmować miejsc, które są dla nich zarezerwowane.
5. W środę po Mszy Świętej wieczornej, o 17.30, zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
6. W czwartek o 18.45 zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży naszej Parafii.
7. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00, a zaraz po niej okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 16.00.
8. Po piątkowej Mszy Świętej wieczornej o pomoc w sprzątaniu kościoła  oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców następujących ulic:
Glinki 1-7, Rataja 1-8, Krzywoustego 3-10 i Niemcewicza 2-10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
9. Po naszych Wielkopostnych Rekolekcjach Parafialnych pojawiła się możliwość przeprowadzenia
i przeżycia weekendowych Rekolekcji Ewangelizacyjnych dla małżeństw oraz pełnoletniej młodzieży w Zabrzu Biskupicach. Chętnych prosimy o osobisty kontakt z księdzem Pawłem.
10. Na rozdawanych ostatnio deklaracjach widnieje numer konta bankowego, lecz do czasu stosownego ogłoszenia  jest ono nieaktualne.
Prosimy wpłat dokonywać na numer konta podany na stronie internetowej naszej Parafii lub pierwszej stronie Informatora oraz osobiście w kancelarii.
Przy tej okazji dziękujemy za liczny odzew wyrażający się w licznych deklaracjach, które zostały zwrócone podczas Świąt Wielkanocnych.
11. Na najbliższy czas główne drzwi do kościoła będą zamknięte, dlatego korzystamy z bocznych drzwi wejściowych.