881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś, w pierwszą niedzielę września, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30. Po Mszach Świętych zbiórka do puszki na cele charytatywne podejmowane w naszej parafii.
 2. W poniedziałek 4 września o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego, podczas której poświęcimy tornistry pierwszoklasistom. O godz. 11.30 spotkanie katechetów na plebanii
 3. Przypominamy, że w tygodniu, odprawiana jest zasadniczo jedna Msza Święta w ciągu dnia: rano lub wieczorem, zgodnie z nowym porządkiem nabożeństw. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. Można także umawiać się indywidualnie na rozmowy duchowe i spowiedź przez telefon duszpasterski 881 776 552.
 4. W poniedziałki po Mszach Świętych nabożeństwo przez wstawiennictwo Świętych, których relikwie są przechowywane i czczone w naszej świątyni.
 5. W środy po Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W pierwszy czwartek zapraszam na poranną Eucharystię i nabożeństwo wotywne.
 7. W III piątek miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź do godz. 16.00.
 8. Chrzty w naszej Parafii mają miejsce w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11.00. W sobotę poprzedzającą uroczystość, nauka przedchrzcielna o godz. 18.00 w domu Świętego Józefa. Wszystkie formalności do tego czasu muszą być uregulowane w Kancelarii Parafialnej. W bieżącym miesiącu nauka będzie w piątek 15 września o godz. 18.00.
 9. W trzecią niedzielę miesiąca kolektą inwestycyjna. W tym miesiącu przeznaczona będzie na opłacenie polisy ubezpieczeniowej. Jej wartość to 6036 zł.
 10. Kancelaria parafialna pracuje we wtorki i w czwartki od 8.00 do 16.00. Wszystkie pilne sprawy poza czasem pracy kancelarii prosimy zgłaszać przez telefon duszpasterski.
 11. W soboty o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca w dobre przeżycie niedzieli.
 12. 13 września (środa) zapraszam na godz. 7.00. Odprawimy Mszę w intencji czcicieli MB Fatimskiej i Różaniec Fatimski.
 13. Zaktualizowana została nasza strona internetowa. Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi Łoś za włożony trud i poświęcony czas. Wszystkie informacje na stronie są aktualne. Gdyby ktoś zauważył jakieś nieścisłości proszę o kontakt.
 14. W ostatnim czasie nasiliły się na naszym cmentarzu kradzieże kwiatów, zniczy, elektrycznych wkładów a nawet obróbek z kostki brukowej niektórych grobów. Bardzo proszę o zwracanie uwagi kto i co robi na cmentarzu, szczególnie dzieci bez opieki dorosłych. Przypominam, że ubezpieczenie pomników nie leży w gestii parafii. Wszelkie roszczenia należy kierować do swoich ubezpieczycieli.
 15. 9 września wyjazd na Obchody Kalwaryjskie na Górze Świętej Anny o godz. 6.00 koszt. 50 zł.
 16. W naszej Parafii natomiast zapraszamy na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”. Początek o godz. 11.00.
 17. Ks. Tadeusz Górny zaprasza na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej w niedzielę 10 września. Wyjazd o 3.00 z placu Sikorskiego w Bytomiu. Koszt 100 zł. Zapisy pod numerem 508328639
 18. 20.września rozpoczyna się Kurs Alfa w Parafii Ojców Kapucynów. Chętnych zapraszają ojcowie na godz. 18.00 w każdą środę.
 19. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i wzięli udział w naszym rodzinnym pikniku. Dziękujemy sponsorom: Firmom: Senactive, Węglokoks, Węglozbyt, Fundacji i właścicielowi Petralany, Drukarni Mewa Druk, Agencji Reklamy Alva 1, Hotelowi The Piano, Adeco z Rudy Śląskiej oraz Pani Senator Halinie Biedzie, Radnemu Krzysztofowi Gajowiak, Panu Darkowi Marcinkiwicz.